Užitek mandlí

(Free Pub) Mnoho komerčních produktů pro zdraví a krásu se chlubí užitím mandlového mléka, oleje a másla jako ingredience. Proč jsou tyto ingredience pro vás tak užitečné? Mandle jsou ve skutečnosti dobrým zdrojem vitamínu E, proto se produkty odvozené z mandlí používají pro pleťovou vodu, mýdlo a další, které zlepšují vaši pleť. Mandle mají samozřejmě další výhody, zde jsou některé z nich:

Mandle

Zlepšují stravu
Pro lidi, kteří by měli rádi pod kontrolou to, co jí, jsou mandle dobrou volbou. Jsou plné vitamínů a minerálů, jako je hořčík, draslík, zinek a železo. Díky obsahu vlákniny se budete cítit sytí a tak lépe odoláte touze po dalším jídle.

Zlepšují zdraví srdce
Díky nenasyceným tukům, bílkovinám a draslíku jsou mandlové oříšky skvělou volbou pro vaše srdce. Účinně snižují množství cholesterolu v těle a pomáhají v prevenci proti srdečním chorobám. Navíc redukují množství C-reaktivního proteinu, který způsobuje záněty, které poškozují tepny. Existuje devět studií, které ukazují, že mají mandle pozitivní vliv na zdraví srdce a cholesterol.

Regulují cukr v krvi
Mandle můžou být přínosné dokonce i pro diabetiky. Výzkum publikovaný v časopise Metabolism ukazuje, že konzumace 30 gramů mandlí před jídlem s vysokým obsahem škrobu snižuje o 30% hladinu glukózy po jídle u jedinců s diabetem druhého typu. U nediabetiků se hladina snižuje o 7%.

Pomáhají hubnout
Pokud sledujete svou váhu, nezapomeňte sníst hrst mandlí. V jedné studii se zjistilo, že lidé, kteří do své diety zahrnuli mandle:
– Zhubli o 62% na váze/BMI.
– Zhubli v obvodu pasu o 50%.
– Snížilo se jim množství tělesného tuku o 56%.

Navíc studie publikovaná v časopise Obesity zjistila, že užití mandle dvakrát týdně či častěji bylo spojeno se snížením rizika přibírání na váze.

Mandle jsou něčím víc než jen obyčejnou pochoutkou. Mandle jsou pro vás něčím zdravým a chutným, bez námahy.

Překlad článku Benefits of Almonds
http://naturalsociety.com/benefits-of-almonds/


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Zajímáte-li se o problematiku zdraví, zdravé výživy apod., pak se přidejte k facebookové stránce Zdravie a zdravá výživa.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *