Tisíce španělských policistů protestovalo proti úsporným opatřením (FOTO)

Kolem 5000 španělských policistů pochodovalo v sobotu ulicemi Madridu na protest proti vládním úsporným opatřením, včetně zmrazení důchodů a zrušení vánočních bonusů.

Policisté přicestovali z celého Španělska k účasti na demonstraci, kterou svolaly hlavní policejní odbory.


Pískali na píšťalky, provolávaly hesla a mávaly transparenty proti úsporným opatřením, když pochodovali centrem města k ministerstvu vnitra.

„Občané! Odpusťte nám, že jsme nezatkli ty, kteří jsou skutečně zodpovědní za tuto krizi: bankéři a politici,“ píše se na jednom transparentu.

Španělská vláda provedla tvrdé výdajové škrty, aby ušetřila 150 miliard eur mezi roky 2012 a 2014. Tento krok se setkal s hněvem a protesty stovek tisíc španělských občanů.

Úsporná opatření jsou výměnou za půjčky na záchranu v hodnotě 100 miliard eur od EU na pomoc bankám.

Mluvčí Spojených policejních odborů Jose Maria Benito řekl, že škrty budou mít vliv na národní bezpečnost a dodal, že se pracovní podmínky staly nejisté a vymáhání práva již nebude na takové úrovni.

„Jsme zde, abychom řekli vládě, že bezpečnost má být její prioritou…v sociálně otřásající době potřebujeme adekvátní policii,“ řekl Benito. Dodal, že 15 000 zaměstnanců, kteří opustili řady policie již nebudou nahrazeni.

„Každý rok odejde 1 500 až 2 000 policistů do důchodu a 125 nových je přijato, což znamená, že za tři až čtyři roky zde bude veliká nejistota a vyšší kriminalita,“ řekl generální tajemník odborů Jose Maria Sanchez Fornet.

Překlad článku Thousands of Spanish police officers march against austerity (PHOTOS)
http://rt.com/news/spain-protests-police-austerity-953/

3 Responses to Tisíce španělských policistů protestovalo proti úsporným opatřením (FOTO)

 1. proud says:

  I nase policie by si mela uvedomit,kde je jeji misto a proc ji mame a potrebujeme,pro boj s kriminalitou,ne s vlastnimi obcany vyjadrujicimi stav spolecnosti a snazicimi se ho vyresit ku prospechu vsem….i nasi policie…….proud

 2. Jozef Varga says:

  Košický protest 17.11.2012
  Vrátil som sa domov z hromadenia občanov Košíc a okolitých miest zo 17. novembra 2012 a tento článok na doležite.sk
  uverejňujem okamžite po tejto udalosti. Na stretnutie nespokojných občanov prišlo asi 200 občanov Košíc a okolia. Chcem sa im poďakovať, že prišli, vypočuli si názory diskutujúcich aj keď ja niektoré považujem za príliš extrémistické a iné za kultivovane. My ľudia sme už taký.
  Tiež sa chcem poďakovať ministrovi vnútra pánu Kalińakovi, že pri extrémistických názoroch niekoľkých horlivcov, jednotlivcov z davu či diskutujúcich nezasiahla polícia. Ďakujem. Polícia v Košiciach to zvládla perfektne a taktne pán Kaliňak. Moja vďaka patrí aj vám.

  Čítajte viac:
  http://dolezite.sk/Kosicky_protest_17112012_33.html#ixzz2CZuC50I9

 3. boban says:

  meli by si i uvedomit, diky komu jsou placeni a maji sve pracovni mista, neplati je jen poslanci, ale vsichni obcane, co musi odevzdat nedobrovolne velkou cast sveho vydelku, o ktere nas absurdnim zakonem kazdeho z nas okrada tento fasisticky stat jmenem Česká republika, prestanme vsichni platit daně a nebude ani policajtu, ani vojaku, na co je vlastne mame? hranice nestrazi a na ty svoje mise , at se nechaji platit Americany, kdyz za ne delaji spinavou praci tisice kilometru od domova, pro nas stat to nedelaji…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *