Čína staví budovu podobnou hvězdné bráně

Číňané nyní budují „interdimenzionální portály“ uprostřed svých měst. Co to je sakra ta 157 metrů vysoká kovová konstrukce ve městě Fushun na severovýchodě Číny?

Ale počkejte, já vím, je to jen další příklad toho stavebního šílenství v Číně, něco jako postavení celých měst duchů z tisíců prefabrikovaných budov.


Je vyrobena ze tří tisíc tun oceli a v noci ji bude osvětlovat 12 tisíc LED světel. Podle městského vládního úředníka města tato impozantní stavba nic nedělá, kromě toho, že slouží jako zaměřovací pozice. Tvrdí, že jde o „architekturu krajiny“ – něco jako Eiffelova věž. Používá čtyři výtahy, aby dostala lidi na svůj vrchol.

Čínská média jsou k této stavbě krutá, když jeden blogger postnul fotky na Fina Weibo (největší mikroblogovací platforma v Číně). Není divu, protože tahle věc stojí 16 milionů dolarů.

Město se brání: „Není zde dostatek lidí, kteří by dělali zábavu, tak jsme postavili něco pěkného OK? Jsme cool!.“ Nebo tak nějak. Také tvrdí, že nemá dostatek občanů ke stavbě více užitečných budov. Mají nemocnice, rekreační centra a obecní budovy, které potřebují, tak se pravděpodobně rozhodli vyhodit zbývající peníze ta tuhle stavbu.

Podle městského stavebního úřadu „Ring of Life“ (Kruh života) znamená kulatou oblohu a cestu vedoucí do ráje na nebi.

Překlad článku What the Hell Is China Building Here?
http://gizmodo.com/5961049/what-the-hell-is-china-building-here

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *