Syrští povstalci zabili v Idlibu 30 civilistů

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Povstalci bojující proti syrské vládě zabili nejméně 30 civilistů v severozápadním městě Idlib, nadále pokračují ve svých vražedných útocích po celé zemi.

K násilí došlo v neděli. Incident se odehrál den poté, co se na Internetu objevilo video zobrazující povstalce, jak bijí a popravují skupinu vojáku v provincii Idlib. OSN a Amnesty International řekly, že tyto vraždy můžou být důkazem „válečných zločinů“.


Podle syrské oficiální tiskové agentury SANA se vládní síly střetly s povstalci v krajině Idlibu jménem Maarat al-Noman, zabily desítky teroristů a zabavily velké množství zbraní, včetně raketometů RPG.

Také byly hlášeny střety v Dayr al-Zawr a na předměstích Damašku jménem Hasrata a Hijera.

Mezitím bylo nejméně 11 lidí zraněno po výbuchu bomby v autě v blízkosti vládního odborového svazu a hotelu v srdci Damašku.

„Exploze způsobená teroristy blízko hotelu Dama Rose a odborového svazu zranila mnoho lidí a poškodila okolí,“ řekla syrská TV.

Oblast se nachází v blízkosti několika bezpečnostních center a syrského vojenského velitelství. Hotel Dama Rose byl v minulosti používán pozorovateli OSN, kteří navštívili Sýrii.

Sýrie zažívá nepokoje od poloviny března 2011, mnoho lidí, včetně velkého počtu příslušníků bezpečnostních sil, bylo zabito.

Sýrie obviňuje Saúdskou Arábii, Katar, Turecko a některé západní země z rozdmýchávání násilí v zemi.

Překlad článku Insurgents kill 30 Syrian civilians in Idlib
http://www.presstv.ir/detail/2012/11/04/270394/insurgents-kill-30-syrian-civilians/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *