Americké námořnictvo testuje izraelské rakety na svých bezpilotních člunech

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Americké námořnictvo údajně ozbrojilo své bezpilotní čluny raketami téměř deset let poté, co ozbrojila své bezpilotní letouny.

Americké námořní síly vypustily šest izraelských střel Spike ze svého bezpilotního 11 metrů dlouhého motorového člunu při společném cvičení s Izraelem minulý týden.


„Projekt USV PEM byl vytvořen v reakci na nedávné události ve světě, které zvýšily obavy z útoků skupin malých plavidel, jakož i hrozeb uvedených v nedávných studiích od Naval Warfare Development Command,“ řekl Naval Special Warfare Assistant Program Manager Mark Moses v tiskové zprávě.

Raketami vyzbrojené a dálkově ovládané robotické lodě byly vyvinuty izraelskou společností Rafael Advanced Defenses Systems.

Během posledního týdne testování zabijácká robotická loď využila svého nočního vidění a infračervených kamer k nalezení a zničení cílů raketami, nebo dálkově ovládanými těžkými kulomety ráže .50.

USA již použily své bezpilotní letouny zejména v kmenových oblastech Pákistánu a Jemenu.

Obamova administrativa se specificky zaměřuje na prostředky tzv. boje proti terorismu a investuje do použití bezpilotních strojů, aby se vyhnula ztrátám na životech vlastních vojáků.

Tato strategie může plnit cíle, ale následky odnáší i civilní obyvatelstvo zasažených zemí, jejichž životy ohrožují bezpilotní letouny (drony).

Očití svědci v Jemenu a Pákistánu, kde je prováděna většina útoků dronů, říkají, že mnoho lidí zabitých při těchto operacích jsou civilisté.

Překlad článku US Navy tests Israeli missiles on drone boats
http://www.presstv.ir/detail/2012/11/04/270330/us-tests-israeli-missiles-on-drone-boats/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *