Sopka Tangkubanperahu se po dvaceti letech probouzí

Rozšiřujte tento článek po světě. Přeposílejte a umísťujte jej na Facebook. Děkujeme!

(Free Pub) Od 13. srpna se objevuje zvýšená aktivita sopky Tangkubanperahu poblíž hlavního města Západní Jávy jménem Bandung, která donutila Indonéskou vulkanologickou společnost (PVMBG) zvýšit stupeň pohotovosti sopky z 1 (normální) na 2 (poplach) dne 23. srpna.

Mezi 1. červencem a 23. srpen bylo zaznamenáno 264 vulkanických zemětřesení, což je téměř dvojnásobek za zhruba stejně dlouhou dobu měřenou na začátku roku.

Tangkubanperahu má 2 hlavní krátery, z nichž každý je asi 1 000 metrů široký a 400 metrů hluboký, zaplněny kráterovými jezeray Kawah Ratu (královna) a Kawah Upas. Krátery a jezera spolu s fumaroly a teplými prameny jsou populární turistické destinace.

Nedoporučuje se lézt na kráter sopky, který je populární turistickou destinací v této oblasti. Poslední erupce sopky Tangkubanperahu byla v roce 1994.

Překlad článku Indonesia’s Tangkubanperahu volcano awakens from dormant sleep after 20 years: alert level raised
http://theextinctionprotocol.wordpress.com/2012/08/25/indonesias-tangkubanperahu-volcano-awakens-from-dormant-sleep-after-20-years-alert-level-raised/


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *