Ekonomická krize: Výtržnosti, loupení jídla a kolaps Španělska

Rozšiřujte tento článek po světě. Přeposílejte a umísťujte jej na Facebook. Děkujeme!

(Free Pub) V malém španělském městečku Marinaleda, které se nachází v jižní Andalusii, starosta Juan Manuel Sánchez Gordillo zjistil, jak na hospodářskou krizi a hlad v zemi: Zorganizoval a vedl obyvatele města, kteří zaútočili na supermarkety, aby získali dostatek potravin nutných k přežití.

Sedm lidí bylo zatčeno ve dvou nájezdech, ve kterých odboráři s naloženými nákupními košíky plných jídla odešli bez placení s podporou obyvatel města a starostou, který přihlížel. (reuters.com, 15. srpna)

Gordillo, 60 let, je levicový člen politické Izquierda Unida. Nosí sportovní palestinský šátek kolem krku a má vousy jako Fidel Castro.

Gordilla říká, že chce upozornit na situaci pracovníků ve Španělsku, v němž ekonomický kolaps zasáhl zvlášť tvrdě a miliony lidí trpí. (europeonline-magazine.eu, 14. srpna)

Od roku 2007 chudoba ve Španělsku vzrostla o 15 procent, zatímco nezaměstnanost se pohybuje kolem 25 procent a desítky tisíc lidí ztratilo své domovy při bankovních exekucích.

Konzervativní vláda jen situaci ještě zhoršila zavedením úsporných opatření, která zhoršila život dělníků, zatímco finančně pomohla bankéřům a kapitalistům, kteří způsobili krizi na prvním místě.

Gordillo plánuje vést pochod z Jodaru, jednoho z nejvíce postižených měst současnou ekonomickou krizí, do jiných španělských měst, aby se pokusil přesvědčit ostatní úředníky, aby bojovali proti vládnoucí třídě, která chce škrty a zvýšené strádání pro pracovníky.

Bojuje proti demontáži státních sociálních služeb a vyplácení bank. Gordillo doufá, že dokáže přesvědčit ostatní starosty, aby uspořádali skutečný odpor vůči vládním požadavkům.

Překlad článku Economic crisis: riots, food raids, and the collapse of Spain
http://theextinctionprotocol.wordpress.com/2012/08/25/economic-crisis-riots-food-raids-and-the-collapse-of-spain/


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

1 Responses to Ekonomická krize: Výtržnosti, loupení jídla a kolaps Španělska

  1. Svetovlada says:

    este stale sa najdu aj zodpovednia dobri ludia na poziciach ktore su dolezite pri rieseni spolocenskych problemov…je treba takychto ludi vyhladat a spajat sa pri rieseni vsetkych moznych problemov v spolocnosti ci krajine ako takej…v komunite ci v obci
    nadej umiera posledna :D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Kdy se nudíme lépe než v kruhu rodiny?“ Oscar Wilde