Rusko dodává humanitární pomoc do Sýrie

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Rusko posílá zásilku humanitární pomoci, především léků, do krizí zasažené Sýrie, aby pomohlo lidem postiženým nepokoji v zemi – řeklo ruské ministerstvo civilní obrany.

Letadlo ministerstva veze 25 tun ruské humanitární pomoci, „směřuje k Damašku, odlétá v 6:00 moskevského času (2:00G MT),“ citovala ruská státní agentura RIA Novosti ministra.


V září Moskva poslala 80 tun humanitární pomoci Damašku, včetně konzervovaného jídla, cukru, kojenecké výživy, přikrývek a stanů.

Sýrie zažívá nepokoje od března 2011. Damašek tvrdí, že psanci, sabotéři a ozbrojení teroristi jsou hnacím faktorem nepokojů a vražedného násilí, zatímco opozice obviňuje bezpečnostní síly ze zabíjení.

Západ chce, aby syrský prezident Bašár al-Asad odstoupil. Rusko a Čína jsou ale proti tomu.

Syrská vláda tvrdí, že je chaos řízen ze zahraničí a objevují se zprávy, že velmi vysoký počet militantů pochází ze zemí jako je Egypt, Alžírsko, Saudská Arábie a Afghánistán.

Překlad článku Russia delivers humanitarian aid to crisis-hit Syria
http://www.presstv.ir/detail/2012/10/06/265243/russia-sends-humanitarian-aid-to-syria/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *