Nejstarší nalezená marihuana

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

V poušti Gobi se našlo zhruba 900 gramů marihuany v 2700 let starém hrobě, je považována za nejstarší marihuanu podle článku v nejnovějším vydání časopisu Journal of Experimental Botany.

Testy potvrdily, že tato marihuana obsahuje psychoaktivní látky a tak to zpochybňuje teorii, že ve starověku lidé pěstovali konopí pouze pro výrobu oblečení, lan a dalších věcí.

Zřejmě se zhulili.


Hlavní autor Ethan Russo řekl pro Discovery News, že je tato marihuana „docela podobná“ tomu, co pěstujeme dnes.

„Víme z chemické analýzy a genetiky, že by mohla produkovat THC (tetrahydrocannabinol, hlavní psychoaktivní látku rostliny),“ vysvětlil a dodal, že dnes už její účinky nemůžeme pocítit vzhledem k rozkladu během staletí.

Russo sloužil jako hostující profesor při provádění studie na Chinese Academy of Sciences Institute of Botany. On a jeho mezinárodní tým analyzoval konopí, které bylo nalezeno v hrobce Yanghai poblíž Turpanu v Číně. Bylo nalezeno v dřevěné misce blízko hlavy modrookého bělocha, který zemřel kolem 45 let.

„Tato osoba byla pohřbena s neobvyklým počtem vzácných předmětů,“ řekl Russo a zmínil, že šlo o tašku s kosmetikou, uzdy, hrnce, lukostřelecké vybavení a harfu kongou. Výzkumníci se domnívají, že byl tento muž šamanem lidu Gushi, kteří mluvili zaniklým tocharským jazykem, který je podobný keltštině.

Vědci si původně mysleli, že rostlinný materiál v hrobě byl koriandr, ale mikroskopická botanické analýza obsahu mísy spolu s genetickým testováním ukázaly, že to bylo konopí.

Velikost semen a listů společně s barvou a dalšími charakteristikami naznačují, že marihuana pochází z kultivovaného kmene. Před pohřbem někdo pečlivě vyndal všechny samčí části rostliny, které jsou méně psychoaktivní a tak Russo a jeho tým věří, že není pochyb o tom, proč bylo konopí pěstováno.

Otázkou je, jak byla marihuana podávána, protože se v hrobě nenašly žádní dýmky nebo jiné předměty spojené s kouřením.

„Možná ji používali orálně,“ řekl Russo. „Možná ji prostě celou vykuřovali, jako to dělaly kmeny Skythů později na severu.“

Ačkoliv jiné kultury v oblasti používaly konopí pro různé věci již před 7 000 roky, tak nález v hrobce ukazuje, že lid Gushi vyráběl oblečení vlny a lana z vlákna rákosu. Vědci si nejsou jistí, zda byla marihuana pěstována pro duchovní nebo pro lékařské účely, ale je zřejmé, že byl modrooký muž pohřben se spoustou marihuany.

„Stejně jako ostatní věci v hrobce byla marihuana potřebná pro posmrtný život zesnulého,“ řekl Russo.

Starověká marihuana je nyní uschována v Turpanském muzeu v Číně. Russo doufá, že v budoucnu provede další výzkum na místě Yanghai, kde je dalších 2 000 hrobů.

Překlad článku World’s oldest marijuana stash totally buste
http://www.msnbc.msn.com/id/28034925/ns/technology_and_science-science/t/worlds-oldest-marijuana-stash-totally-busted

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *