Rusko bude vetovat vojenskou intervenci v Sýrii

(Free Pub) Rusko se usilovně věnuje tomu, aby neprošla iniciativa zahraniční vojenské intervence Rady bezpečnosti OSN do Sýrie.

„Vždy jsme říkali, že jsme silně proti jakýmkoliv vnějším zásahům do syrského konfliktu, protože by to jen zhoršilo situaci a způsobilo nepředvídatelné důsledky pro Sýrii a celý region,“ řekl agentuře Interfax ruský náměstek ministra zahraničí Gennadij Gatilov.

Také řekl, že je Rusko proti konvenci nového setkání Rady bezpečnosti ohledně OSN, které se bude konat v blízké budoucnosti.

Prezidentské prohlášení Rady bezpečnosti OSN mluví o událostech v Houla, „je to dost silný signál syrským stranám a je to dostatečná reakce Rady bezpečnosti,“ řekl ruský diplomat agentuře Interfax. Veškerá nová opatření ovlivňující tuto situaci by pro Radu bezpečnosti byla předčasná, zdůraznil.

Čína je po boku Ruska, co se týče syrského konfliktu. Ve čtvrtek mluvčí čínského ministerstva zahraničí Liu Weimin potvrdil oficiální postoj Pekingu proti jakékoliv vojenské intervenci do vnitřních záležitostí Sýrie.

Ruský diplomat komentoval prohlášení francouzského prezidenta Francoisa Hollanda o možném zahraničním vměšování do Sýrie.

Již dříve francouzský prezident nevyloučil vojenský zásah v Sýrii, řekl: „Vojenská intervence není vyloučena, ale pouze s ohledem na mezinárodní práva, což znamená rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN.“

Ve stejné době francouzský prezident poznamenal, že „jiná řešení“ jsou vhodnější. Volal po více sankcích uložených na syrskou vládu. Sjednocení syrské opozice je další úkol, řekl.

Francouzský postoj podpořila i Belgie a Austrálie.

Překlad článku Russia will veto military intervention in Syria at UNSC – Foreign Ministry
http://rt.com/politics/russia-veto-initiative-foreign-560/


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Zajímáte-li se o problematiku zdraví, zdravé výživy apod., pak se přidejte k facebookové stránce Zdravie a zdravá výživa.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain