Psychologická příprava pro preppery

S ohledem na současný vývoj ve Spojených státech s jejich stanným právem (NDAA) a zadržením na neurčito si myslím, že je čas na trochu psychické přípravy nesmírně důležitý.

Obvykle když někdo mluví o připravenosti (prepparedness), má tím na mysli materiální připravenost – zajištění potravy, vody, ochrany, přístřeší, apod. v době nouze.

Psychological Prepparedness
zdroj obrázku: http://www.activistpost.com/2011/12/psychological-preparedness.html

I když je to samozřejmě důležité, je to jen část celého obrazu, a v době skutečné nouze můžou být tyto připravené zásoby nedostupné.

Podle NDAA bych mohl být já a většina lidí, která čte tento článek, zatčen armádou.


Free Pub prosí o finanční podporu, abychom i nadále mohli pokračovat v překládání článků. Jak pomoci se dozvíte zde: http://www.freepub.comehere.cz/podporte-nas-2

Děkujeme


Existuje reálná možnost, že bychom mohli být vzati do jednoho z mnoha zadržovacích středisek postavených kolem našeho národa, nebo ještě hůře, do jakékoli cizí země.

NDAA výslovně uvádí, že vy nebo já můžeme být převezeny do cizí země, což znamená, že byste mohli být převezeni do země s brutálnějším režimem, který vás může mučit, nebo beztrestně zabít.

Tyto velmi reálné možnosti příliš často ignorují lidé podporující připravenost, pravděpodobně proto, že si uvědomují, že nebudou mít možnost prodat roční dodávky potravin a zároveň vám říkat skutečnost o situaci ve Spojených státech. Je zřejmé, že armáda vám nebude klepat na dveře a nabízet vám několik krabic plných konzerv při přepravě vaší osoby do tuzemské či zahraniční věznice.

Stejně tak vám nebudou nabízet,že si můžete vzít zbraně, vodu, nebo některou z dalších mnoha položek, které jste možná získali ve svém úsilí být připraveni na nejhorší možný scénář.

To je čas, kdy přichází na řadu psychologická připravenost, je to něco, co je kompletně ignorováno, odsouváno na okraj, nebo sotva zmíněno tolika lidmi v tzv. hnutí za pravdu (truth movement).

Člověk může spekulovat u důvodu, ale myslím si, že je to proto, že nemůžete prodávat psychologickou připravenost a někteří tuto připravenost můžou vidět jako poraženecký přístup, ačkoliv je to ve skutečnosti přesný opak.

Dalo by se říci, že to je poraženecký postoj, protože musíte uznat, že absolutně nejhorší scénář se může stát v každém okamžiku a musíte být psychicky připraveni na tuto strašnou možnost.

Věřím však, že můžete žít mnohem produktivnější a zdravý život, pokud přijmete to, že byste mohli nejen zemřít každou chvíli, ale také svůj život proměnit v realitu tak děsivou, že je těžké si ji představit.

Pokud jste si toho vědomi a psychicky se připravujete na nejhorší, zjistíte, že můžete být jen příjemně překvapeni každou dobrou věcí, která se vám stane bez ohledu na její velikost.

A pokud vše půjde dobře a pekelné možnosti nikdy nenastanou poté, co jste si již připustili, že to nejhorší by se mohlo stát, vsadím se, že budete pravděpodobně šťastnější a připravenější v každém směru, než by tomu bylo jinak.

Na druhou stranu, pokud se jen připravujete na ekonomický kolaps a skladujete potraviny, palivo, a tak dále, a najednou se ocitnete zcela nepřipravení v nepředpokládané situaci, budete pravděpodobně psychicky ochromeni.

Někteří zjistili, že dokonce zvažování možnosti, že vaše dveře můžou být vykopnuty a vy odvlečeni do zajateckého tábora je depresivní, ale ignorovat tuto možnost znamená ignorovat realitu.

Na rozdíl od toho, co vám v mainstreamových médiích říkají, není připravenost něco, co by mělo být démonizováno nebo jinak radikalizováno, či řazeno k šílencům.

Existují pouze výhody, prospěch z připravenosti jak fyzické, tak psychické. Myslíte si, že přijetí takového přístupu je pro vás přínosem? Klamali byste sami sebe až do doby, než se probudíte v malé buňce zajateckého tábora kdesi ve Spojených státech nebo v zahraničí?

Doporučuji, abyste dnes provedli tyto jednoduché kroky k psychické přípravě na ten nejhorší možný scénář, namísto čekání, až se situace vyhrotí.

Psychicky se připravit je zadarmo, snadné a stojí jen trochu představivosti a tvořivosti. Nemusíte utrácet tisíce korun za skladování potravin, ve skutečnosti vše, co potřebujete udělat je sednout si a akceptovat, že život, jak ho znáte, by se mohl změnit nebo úplně skončit v každém okamžiku.

To je něco jako připravit se na možnost, že pokaždé, když budete řídit, může se někdo přiřítit z boku, vrazit do vašeho auta a v okamžiku vás zabít.

I když je to poměrně nepravděpodobné, je statisticky velmi pravděpodobné, že taková krutá situace může nastat kdykoliv, když odejdete z domu.

Pokud si toto uvědomíte, nemůžete být nachytáni nepřipraveni ničím, co přijde, bez ohledu na to, jak hrozné a nepředstavitelné to může být pro druhé.

Není to depresivní, jak by řekli někteří, mělo by to ve skutečnosti být vnímána jako posilující, protože vám to dává možnost, abyste byli připraveni a vypořádali se se vším, co vám život může hodit do cesty.

A pokud vše půjde dobře, jak my všichni doufáme, pak můžete jednoduše říci, že jste byli připraveni a naštěstí se to nejhorší nestalo.

Pokud je však NDAA využívána jak si mnoho z nás uvědomilo, že může být, budete si dobře vědomi a připraveni na ponuré možnosti, které by mohly nastat v každém okamžiku.

Nejdůležitějším aspektem psychologické připravenosti je nežít ve strachu. Být ovládán strachem, je dát těm u moci přesně to, co chtějí, protože vámi snadno manipulují a ovládají vás tím.

Být připraven fyzicky i psychicky by vám mělo umožnit žít bez strachu z čehokoliv, jakmile jste již přijali to nejhorší, co na vás život může hodit.¨

Pokud nic jiného neděláte, vezměte si pro sebe denně chvilku a buďte vděční za to co máte a přijměte to, že to může kdykoliv během chvíle zmizet. Slouží to k tomu, abyste byli odolnější a také abyste ocenili to dobré, co vám život přináší.

Překlad článku Psychological Preparedness
http://www.activistpost.com/2011/12/psychological-preparedness.html


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Zajímáte-li se o problematiku zdraví, zdravé výživy apod., pak se přidejte k facebookové stránce Zdravie a zdravá výživa.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.


Registrací na této stránce a vyděláváním podpoříte náš web:
mLink.cz - časově cílené zpětné odkazy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *