Protimuslimský film: 30 zraněných a 40 zatčených v Bangladéši (FOTO, VIDEO)

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Násilné střety vypukly v bangladéšském hlavním městě, když lidé zaplavili ulice a protestovali proti americkému protimuslimskému filmu. Policie použila slzný plyn k rozehnání davu, který házel kameny. Desítky lidí utrpěly zranění.

Stovky islamistických demonstrantů se pokusily udělat protiamerické shromáždění v hlavním městě Dháka v sobotu ráno.

Policie musela použít slzný plyn a obušky kvůli davu, který napadl bezpečnostní síly, zapálil vozidla a poškodil policejní auto.

Místní anglické noviny Daily Star určily počet zraněných při střetech na nejméně 30 lidí, včetně strážců zákona, a počet zatčených na 40 demonstrantů.

Násilí původně začalo v budově tiskového klubu po setkání vedoucích představitelů a aktivistů islámských stran, kteří se snažili uspořádat svůj protest.

Někteří z protestujících házeli zevnitř budovy kusy betonu.

Částečný překlad článku Film fallout: 30 injured, 40 arrested as Bangladesh police clash with protesters (VIDEO, PHOTOS)
http://rt.com/news/bangladesh-saturday-protest-clash-737/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *