Pravičák, nebo levičák?

Našel jsem zajímavý článek na blogu Jaroslava Peregrina. Článek se týka škatulkování na pravici a levici. Myslím, že byste si určitě tento článek měli přečíst.

Článek na blogu Jaroslava Peregrina zde:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jaroslav-peregrin.php?itemid=11421

Zajímavá věta, která mne v článku oslovila:
„V éře internetu totiž začínají být více než dříve slyšet i ti nejméně vzdělaní a nejméně přemýšliví lidé, kteří mají největší tendenci nekriticky přijímat vize světlých zítřků, které jim politici malují, aniž by si uvědomili, že jde o utopii (a nechápou, že ti, kdo takové vize odmítají, to nemusejí vždycky dělat proto, že by byli nepřející).“

K tomu bych jen dodal, že ty balíčky všeléků (utopií) a světlých zítřků se týkají nejen politiků. Dokud se nezmění většina lidí, žádný nový systém nepomůže…kdo četl knihu 1984 od Georga Orwella, vzpomene si na tvrzení, že při revoluci se mění jen horní dvě vrstvy, ta spodní (plebs?) je vždy jen zdrojem příjmů první vrstvy a po vyburcování je tato vrstva nástrojem revoluce druhé vrstvy, přičemž se na žebříčku střídají jen horní dvě vrstvy, ta třetí je stále vespod.

Zkuste si na tohle vzpomenou, až budete někde stávkovat, protestovat, či provádět revoluci – jestli nejste jen loutka ze třetí vrstvy, která pomáhá druhé vrstvě dostat se na vrchol.

pošli na vybrali.sme.sk

TopČlánky

2 Responses to Pravičák, nebo levičák?

  1. O ničem says:

    Takových přemoudřelých keců se eště nikdo nenažral. A pokud ta nejspodnější vrstva neměla co žrát, tak do revoluce šla a oprávněně.

  2. Pravičák, nebo levičák? says:

    ani jedno!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *