Pákistánští demonstranti obléhají americké velvyslanectví, střeli se s policií (FOTO, VIDEO)

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Pákistánští policisté stříleli slzný plyn a použili obušky na rozehnání více jak 1 000 demonstrantů, kteří se snažili pochodovat k americkému velvyslanectví v Islámábádu. Úředník Mohammed Iqbal říká, že protestující jsou především studenti.

Osm policistů bylo zraněno.

Americká ambasáda v Islámábádu se nachází v enklávě, která obsahuje několik vládních úřadů. Policie použila přepravní kontejnery ve snaze blokovat přístup k enklávě. Britská a francouzská velvyslanectví se rovněž nachází v tomto místě.

„Demonstranti se snažili vstoupit do některých velvyslanectví, ale byli zastaveni policií, která zavolala pro posily z Rangers a armádu, protože [protesty] byly mimo kontrolu policie,“ řekl pro RT korespondent Tariq Mohiyuddin.

AFP uvedla, že policie střílela ostrou municí do vzduchu ve snaze rozehnat dav a že někteří studenti byli vyzbrojeni dřevěnými holemi.

„Bylo mi nařízeno rozehnat dav a to je důvod, proč jsem musel střílet, ale cílem byly blízké stromy a ne demonstranti,“ řekl Zaman Khan, policista nasazeny na protesty.

Střelba dav rozehnala, ale po chvilce se vrátil a házel kameny na policisty.

Překlad článku Pakistani protesters try to siege US embassy, clash with police (PHOTOS, VIDEO)
http://rt.com/news/pakistan-police-clashes-film-565/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat