Occupy Monsanto vs Geneticky modifikovaný kongres

Americký Kongres byl kontaminován, ale nebojte se – někdo již na tom pracuje. Členové protestní skupiny Occupy Monsanto, kteří jsou proti biotechnologickému gigantu, pomáhají vlastní zemi.

Oblečeni ve žlutých protichemických oblecích plánuji členové Occupy Monsanto v pátek protestovat ve Washingtonu kvůli korupčním vazbám mezi americkými zákonodárci a Monsantem. Se sídlem na americkém středozápadě společnost Monsanto pomáhá drobným zemědělcům k bankrotu pomocí geneticky modifikovaných semen.

Occupy Monsanto

„Ve jménu zisku korporace jako Monsanto geneticky upravují plodiny, aby vydržely vysoké dávky jejich toxických zabijáků plevele, které kontaminují naše potraviny a vodu, a u kterých nebylo prokázáno, že jsou bezpečné,“ vysvětluje Ariel Vegosen z hnutí Occupy Monsanto. Kromě toho je Vegosen členem Genetické kriminální jednotky (Genetic Crimes Unit), odnože Occupy Monsanto.

Kromě skupování farem, které nemohou konkurovat Monsantu, je samotné Monsanto obviněno z toho, že uplácí Kongres, aby nechal Monsanto krmit Američany geneticky modifikovanými potravinami. Monsanto dostalo nedávno povolení k testování geneticky modifikované kukuřice, která je odolná vůči vyprahlému prostředí a suchu.

„Zasloužíme si vědět, co jíme,“ dodal Vegosen. „Prakticky každá velká země vyžaduje, aby byly geneticky modifikované potraviny označeny, aby jejich občané mohli činit informovaná rozhodnutí, a to včetně celé Evropy, Japonska a dokonce Číny. Lobbistické dolary Monsanta proudí do kapes politiků a tak je jasné, že máme kontaminovaný GMO Kongres, který ohrožuje naše zdraví a zdraví planety.“

Occupy Monsanto plánuje shromáždění před Cannon Building v pátek ve Washingtonu, kde budou protestující oblečeni ve žlutých protichemických oblecích a budou identifikovat oběti genetických trestných činů. Další protestující plánují protesty i jinde ve světě – Los Angeles, Seattle, Düsseldorf a Winnipeg. Na září plánuje Occupy Monsanto ještě větší protesty, o kterých tvrdí, že na ten den biotechnologické firmy nikdy nezapomenou.

Překlad článku Occupy Monsanto vs genetically modified Congress
http://rt.com/usa/news/occupy-monsanto-modified-congress-751/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *