Monsanto zažalováno za otravu zemědělců

(Free Pub) Tento týden soud tvrdí, že Monsanto – korporace „motivovaná touhou po neopodstatněném ekonomickém zisku“ – vědomě otrávila zemědělce, které nutila používat její chemikálie.

Zemědělci z Argentiny tvrdí, že je zemědělský gigant Monsanto společně se společností Philip Morris a dalšími americkými tabákovými společnostmi požádal, aby na své plodiny použili chemikálie, které způsobují vrozené vady. Žalující strana tvrdí, že si byly tyto společnosti vědomy následky, ale zemědělce přesto nevarovaly.

Stop Monsanto!

Monsanto, Philip Morris a další byli nařčeni z toho, že „neoprávněně vystavili rodiče a děti žalující strany chemickým látkám, o kterých věděli, že způsobují vrozené vady.“ 55ti stránková stížnost podaná u soudu tvrdí, že tyto chemikálie způsobují mozkovou obrnu, epilepsii, rozštěp páteře, vrozené srdeční vady, Downův syndrom, chybějící prsty a slepotu.

Žalující strana – pěstitelé převážně z malých rodinných farem v provincii Misiones v Argentině – říkají, že byli vyzváni k použití herbicidů a pesticidů vyráběných firmou Monsanto, které se ukázaly být jedovaté. Mnozí trvají na tom, že byli nuceni vyměnit přírodní rostliny tabáku za jinou verzi od Philipa Morrise, která ke sklizni vyžaduje použití pesticidů. Byli nuceni používat Roundup – herbicid od Monsanta, který úspěšně ničí plevele, ale má strašné nežádoucí vedlejší účinky, kvůli vysokým koncentracím glyfosátu, který obsahuje.

Zemědělci trvají na tom, že vystavení pesticidům Monsanta, u kterých byli nuceni je použít, způsobilo řadu vad co se týče dětí.

Částečný překlad článku Monsanto sued for poisoning farmers
http://rt.com/usa/news/monsanto-farmers-tobacco-use-809/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *