Mocné borůvky

(NaturalNews) Potraviny, které mají neuvěřitelnou škálu zdravotních výhod, které jdou daleko nad rámec jejich nutričních hodnot jsou považovány za superpotraviny (superfood). Tyto potraviny jsou obvykle naloženy kombinací mastných kyselin, antioxidantů, fytonutrientů a esenciálních aminokyselin. Borůvky obsahují neobyčejné množství unikátních fytonutrientů a působivé antioxidační skóre, které je činí superpotravinou.

Borůvky

Letos v létě budou superpotraviny plné antioxidačních fytonutrienů, tzv. anthokyanidinů. Tyto živiny slouží k neutralizaci volných radikálů, které poškozují buňky a tkáně. Kromě toho bylo prokázáno, že antokyany zlepšují kapilární celistvost a posilují účinky vitamínu C.

Borůvky posilují funkci mozku
U antioxidační síly borůvek bylo prokázáno, že je užitečné zejména při stabilizaci funkci mozku a chrání nervovou tkáň před oxidačním stresem. Studie prokázaly zlepšení paměti a učení a zároveň snížení příznaků deprese.

Čím jsou bobule zralejší, tím více obsahují antioxidantů. Pro posouzení zralosti se zaměřte na barvu. Zralé borůvky jsou tmavě modré. Borůvky obsahují také další významné fytonutrienty včetně pterostilbenu, resveratrolu, flavonolů a taninů. U všech z nich bylo prokázáno, že inhibují růst nádorových buněk.

Borůvky je nutné zakoupit v organické (bio) kvalitě kvůli vysokému množství pesticidů., které se používají na neorganické varianty. Zmrazené borůvky jsou fantastické do šejků. Semena borůvek jsou mnohem menší než u jiných plodů, jako jsou např. jahody, maliny nebo ostružiny. Malé rozměry je činí méně náročné na trávení a chutnější v jídlech.

Částečný překlad článku Blueberry superpower
http://www.naturalnews.com/035473_blueberry_superfood_brain_function.html


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Zajímáte-li se o problematiku zdraví, zdravé výživy apod., pak se přidejte k facebookové stránce Zdravie a zdravá výživa.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *