Medveděv představil minci „světové měny“ na zasedání G8

Přidejte se do naší facebookové skupiny Free Pub a pojďte s námi diskutovat :o)


Ruský prezident novinářům ukazuje příklad „jednotné budoucí světové měny“

Ve vysoce symbolický okamžik na summitu G8 v Itálii dnes ruský prezident Dmitrij Medveděv představil novinářům minci reprezentující „jednotnou budoucí světovou měnu.“

„Jednáme o použití jiných národních měn, včetně rublu jako rezervní měny, a i nadnárodní měny,“ uvedl ruský vůdce na tiskové konferenci.

Avšak ti, kteří bagatelizovali formulaci světové měny tím, že skončí pouze jako průběh SDR (Special Drawing Rights) a ne něco co by bylo fyzicky používáno občany v systému světové vlády, byly v rozporu, když Medveděv jasně uvedl, že nová měna by byla používána občany k placení jako budoucí jednotná světová měna.

„Toto je symbol naší jednoty a naší touhy vyřešit tyto otázky společně, “ řekl Medveděv.“

„Tady to je,“ Medveděv řekl dnes novinářům v italské L’Aquile, po summitu skupiny G8. „Můžete ji vidět a dotknout se ji,“ uvádí Bloomberg.

Otázka nadnárodní měny „se týká všech, už nyní i mincovny, “ řekl Medveděv. Zkoušková mince „znamená, že jsou stále připraveni. Myslím, že to je dobré znamení, že jsme pochopili, jak jsme vzájemně závislí.“

Medveděv vysvětloval, že mince byla ražena v Belgii a nese slova „jednota v rozmanitosti“. Zpráva RIA Novosti uvedla, že mince představovala příklad „možné globální měny“.

Čína a Rusko opakovaně vyzvaly k nové globální měně, která nahradí dolar.

Při konfrontaci o plánech nahradit dolar novou globální měnou, jak předseda Federálního rezervního systému Ben Bernanke tak ministr financí Timothy Geithner popřeli, že takový program existuje.

Nicméně, jen několik dní poté, co řekl Kongresu, že neexistují žádné plány na přechod na globální měnu, se Geithner snažil prosit elitářský CFR (Council on Foreign Relations) tím, že je ujišťuje, že byl „otevřený“ k pojmu nového globálního měnového systému.

Velmi mlčenlivá Banka pro mezinárodní platby, považována za světovou špičku centrálního bankovnictví, vydala politický dokument v roce 2006, který vyzývá k ukončení národních měn ve prospěch modelu globální měny.

Globální měna by byla hlavním ústředním bodem budoucího systému vlády světa. Začátkem tohoto týdne, papež Benedikt volal po „světové politické autoritě“, aby řídila globální ekonomiku.

Pátek 10.07.2009

Překlad článku Medvedev Unveils “World Currency” Coin At G8
http://www.prisonplanet.com/medvedev-unveils-world-currency-coin-at-g8.html

pošli na vybrali.sme.sk

TopČlánky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *