Jeden mrtvý při protiamerických protestech v Pákistánu (FOTO, VIDEO)

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Jedna osoba byla zabita a nejméně šest dalších zraněno při policejní střelbě, když se protiameričtí demonstranti střetli s bezpečnostními silami u konzulátu USA v Karáčí, pákistánském největším městě.

Policie nasadila vodní děla a slzný plyn, střílela varovné výstřely, aby se rozptýlily davy rozzuřených demonstrantů, kteří házeli kameny na americký konzulát a zapálili nedalekou policejní stanici.

Svědci uvádějí, že demonstranti strhli z konzulátu americkou vlajku.

Policejní šéf v Karáčí říká, že bylo zraněno při střetech 47 policistů, tři z nich jsou v kritickém stavu.

Demonstrace byla organizována šíitskou muslimskou studentskou organizací Majlis Wahdat Muslimeen. Po střetech skupina oznámila, že zorganizuje velký pochod na protest proti smrti demonstranta, stejně jako proti protiislámskému filmu.

Demonstranti se shromáždili ve městech po celém Pákistánu, žádali vyhoštění velvyslance USA a vyzývali k bojkotu všeho amerického zboží a služeb.

Protest v Karáčí je poslední v záplavě protiamerických protestů po celém islámském světě, které zažehl film „Innocence of Muslims.“

V neděli stovky afghánských studentů uspořádaly protestní shromáždění v Kábulu. Demonstranti skandovali protiamerické slogany a spálili americkou vlajku a plakát Baracka Obamy.

Film byl prostě poslední kapkou pro muslimskou společnost, která již byla dost pohoršená americkou propagandou, řekl Ahmed Quraishi z fóra Paknationalists.

„Tyto demonstrace nejsou zaměřeny na samotný film. Jsou výsledkem akumulace. Během několika posledních měsíců a let došlo k organizované kampani s cílem urazit a ponížit islám, zvláště ve Spojených státech,“ vysvětlil.

Překlad článku 1 killed as anti-US protesters rally near US consulate in Karachi (VIDEO, PHOTOS)
http://rt.com/news/anti-us-protest-karachi-263/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *