Jak se připravit na kolaps i s utaženým rozpočtem

(Free Pub) Příprava na nevyhnutelný kolaps společnosti může být skličující úkol, zvlášť když to znamená, že nemáte finance na drahé zásoby uprostřed kolabující ekonomiky. Ale Brandon Smith z Alt-Market.com se dal dohromady s užitečným titulem The Poor Man’s Guide to Survival Gear (Příručka pro přežití pro chudého člověka), o kterém si myslíme, že může být užitečný pro naše čtenáře, aby se mohli informovaně, racionálně a skromně rozhodovat při nákupu zásob.

Survival

Dnes je tolik obchodů prodávajících zásoby pro preppery a survivalisty, může být matoucí rozpoznat, které zásoby jsou skutečně užitečné, které předražené a které potřebuji. Aby se vám rozhodování zjednodušilo, zvažte následující rady:

Evakuační zavazadlo (Bug-out bag) s oblečením, které je teplé, voděodolné a ochrání vás před povětrnostními vlivy, je absolutní nutnost pro přípravu. Ale tyto předměty můžou být drahé, když nevíte co a kde hledat. Smith doporučuje kupovat armádní zboží.

Smith dále doporučuje navštěvovat prodejný přebytečných vojenských zásob, abyste našli voděodolné bundy, zimní kabáty, vojenské boty, nože. Tyto předměty můžete často sehnat za zlomek jejich původní ceny a i když jsou nové, tak stojí obvykle mnohem méně, než podobné zboží sportovních obchodů a některých armyshopů.

Sehnat energii pro teplo a vaření je během krize složité, obzvláště když je kapalné palivo nedostatkovým zbožím. Proto Smith doporučuje nákup kamen na dřevo. Pokud si nemůžete dovolit investovat do solárních systémů na výrobu energie a bateriových záložních generátorů, pak jsou kamna na dřevo skvělou alternativou, která vám dodá prakticky neomezené množství energie pro výrobu tepla a vaření.

Překlad článku How to prepare for the collapse even on a tight budget
http://www.naturalnews.com/035808_preparedness_budget_collapse.html


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

4 Responses to Jak se připravit na kolaps i s utaženým rozpočtem

 1. Martin Malec says:

  Nechápu tenhle styl myšlení. „Nevyhnutelný kolaps společnosti“? To ale není věc, která probíhá ze dne na den. Nevyhnutelný je pouze konec stávajícího způsobu života využívající levné zdroje energie etc. Jak to souvisí s tím, že si dnes jednorázově koupím výhodně kabát, kamna nebo cokoli jiného, nebo zásoby ze supermarketu, když nemámm půdu, nevím nic o tom jak cokoli vypěstovat, ani nemám sociální kontakty na ty, kteří to mají?
  Takovéhle články jsou velmi nebezpečné v tom, že nenabízejí reálnou cestu „přechodu“ (transition) k udržitelné společnosti (permakultura = trvale/dlouhodobě udržitelná kultura a civilizace) zakládající se na reálném knowhow přírody, řemesel, budování komunit, solidaritě atd. – namísto toho doporučují, kde lze koupit levné nože a zbraně k tomu, jak … co? To už články neříkají, ale implicitně z toho vyplývá, jak okrást ty, co nejsou tak ozbrojení o to, co si možná poctivě vypěstovali, vyrobili, získali… a jak „přežít“, ale jen tím, že zvítězím v boji o omezené zdroje. Pokud je něco cestou do pekel a ke zhroucení civilizace, tak je to přesně toto myšlení, jehož jedna verze vládne v dnešním globalizovaném kapitalismu, kdy „bohatý“ Sever neokolonialistickými praktikami vykořisťuje „chudý“ Jih a krom otroků lidských si k tomu přidává nezměrné množství otroků ropných, plynových atd.; a tyhle články jsou pak psány těmi, co ten stejný systém chtějí využít k likvidaci těch ostatních, aby oni byli těmi, kteří jimi způsobený kopals přežili.

  Howgh

  • proud says:

   Zdravim,nepochopil jsem v cem se ti zda clanek kterej radi lidem jak prezit nebezpecnej.Jen proto,ze je vyslovene nevede za rucicku a nerika jim hledej jeskyni v lese,nebo hledej komunitu?Kazdej se musi prece rozhodnout sam co a jak bude delat.Nebo uz jsme opravdu to stado neschopny vlastniho uvazovani?Nikdo nenabada k okradani a kriminalite vubec,clanek jen radi lidem jak se zaopatrit na spatny casy s malo penezma,a to se bude muset kazdej,at sam,nebo v komunite.Pokladas za stvavy neco,co tak vubec neni mysleny,naopak,ma to pomoct lidem bejt pripraveny.A jestlize jsem si obstaral zbrane?? No a co??Nemam pravo na obranu a lov abych se uzivil?Musi kazdej ozbrojenej bejt hned lupicem? Ja bych rozdal zbrane vsem a ver mi,ze by se kriminallita ani jen nezvysila.Vytahni bouchacku,kdyz ji maji vsichni kolem tebe:-)))) To si rozmyslis:-))))…….proud

  • Na Slovensku sa uz napr. organizujeme a sme skupina, ktora toto riesi. Ocakava sa vseobecne, ze vidiek je zivi a potravinovo potiahne. Zial, skutocnost je taka, ze uz ani vidiek nie je produktivny uz druhu generaciu. Cesta ktora by toto vyriesila je podporiovat samostatne hospodariaceho rolnika, kde su aj dotacie z EU. Len ludia by o tom mali vediet aspon ustnym podanim, ked to nejde cez media. Kto chce, nas najde. A plati pribeh z biblie o mudrych a hlupych pannach. Nikto nemoze povedat, ze sa mu nedostalo poznania. Je to vsade. Rozhoduje vzdy slobodna vola a ta prinasa aj zodpovednost. Pohodovy den vsetkym.

   • Norei says:

    nedávno jsem četl článek o situaci v Kosovu (Srbsku) při nedávné válce. Pisatel uvádí, že on a jeho rodina přežili právě jen díky tomu, že měli dost zbraní aby se ubránili loupeživým bandám. Také psal, že jiné, menší rodiny a méně vyzbrojené nepřežily. Jasně, že nic takového nikdo neočekává ale jak vidno i v dobách rozvinuté demokracie se to stát může. A dnes o to více když se už neskrývaně připravuje globální celosvětová vláda a kdo ví, zda chystá převzetí moci mírumilovnou cestou? Ať tak či onak, zásoby potravin je dobré mít a když se za dobu mého života nic nepřihodí, rozhodně na tom neprodělám. Inflace je neúprosná a nedejte na oficiální bankovní informace o její výši. Vytvoříte-li si vlastní spotřební koš z toho, co vy sami každý rok nakupujete, vyjde vám pravděpodobně míra inflace ěke mezi á až 10%.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat