Dvě izraelské stíhačky narušily vzdušný prostor Libanonu

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Izraelská vojenská letadla vletěla do libanonského vzdušného prostoru a létaly nad Libanonem, jde o nehorázné porušení rezoluce Rady bezpečnosti OSN.

Dvě izraelské stíhačky vletěly do libanonského vzdušného prostoru nad jižní pohraniční vesnicí Kfar Kila, přibližně 96 km od Bejrútu v úterý v 10:50 místního času (07:50 GMT), oznámila to libanonská armáda.


Vojenská letadla letěla nad několika oblastmi Izraele, než vletěla do libanonského vzdušného prostoru. Izrael narušuje libanonský vzdušný prostor téměř denně a prohlašuje, že lety slouží ke kontrolním účelům.

Libanonská vláda, Hizballáh a prozatímní síly OSN v Libanonu (UNIFIL) opakovaně odsoudily tyto přelety, které jsou v jasném rozporu s rezolucí OSN číslo 1701 a suverenitou země.

Rezoluce Rady bezpečnosti OSN č. 1701, která zprostředkovala příměří ve válce, kterou zahájil Izrael proti Libanonu v roce 2006, vyzývá Izrael, aby respektoval svrchovanost Libanonu a jeho územní integritu.

V roce 2009 Libanon podal stížnost na OSN, představil více než 7 tisíc dokumentů, které se týkají izraelských porušení libanonského území.

Překlad článku Two Israeli jets violate Lebanese airspace
http://www.presstv.ir/detail/2012/11/06/270811/israeli-jets-violate-lebanese-airspace/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *