Dělníci se servali s italskou policií kvůli pracovním místům

Stovky pracovníků hliníkového závodu Alcoa na Sardinii, který firma hodlá uzavřít, se střetly s policií v centru Říma při pochodu za to, aby vláda zachránila jejich továrnu.

Rvačky vypukly v pondělí, kdy se demonstranti pokusili prorazit řady bezpečnostních sil blokujících jejich cestu.

Protestující tvrdili, že uzavření závodu Alcoa na středomořském ostrově Sardinie by vedlo ke ztrátě tisíců pracovních míst a uvedli, že jsou připraveni k boji, aby zabránili uzavření.

Továrna zaměstnává asi 500 pracovníků a dalších 1 000 pracovníků je přímo závislých na této továrně. Továrna produkuje zhruba 150 000 tun primárního hliníku ročně.

Americká korporace Alcoa tvrdí, že vysoké výrobní náklady a nadměrné finanční ztráty udělaly továrnu na Sardinii nerentabilní.

Alcoa oznámila, že zavře továrnu 31. prosince.

Nicméně je zde ještě jiskřička naděje pro tovární pracovníky, protože švýcarská nadnárodní korporace Glencore projevila zájem záchranu továrny, i když setkání vedení korporace a italských vládních úředníků zatím nevedlo k dohodě.

Překlad článku Alcoa workers scuffle with Italian police over jobs
http://www.presstv.com/detail/2012/09/10/260897/alcoa-workers-italian-riot-police-clash/


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

1 Responses to Dělníci se servali s italskou policií kvůli pracovním místům

  1. ;-) says:

    Delnici potrebuji zbrane a majora Zemana

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *