Další světová válka: „Velká hra“ a hrozba jaderné války

Přidejte se do naší facebookové skupiny Free Pub a pojďte s námi diskutovat :o)


„Velká hra“ nikdy neskončila. Jedná se o „dlouhou válku“, o ktere Mackinder mluvil jako o zavedení „Světové říše.“ Změnila jméno ze „Studené války“ a „Velké války“ na „Globální válku proti teroru.“ Může skončit třetí světovou válkou.

Nedůvěra mezi hlavními euroasijskými mocnostmi
Nedůvěra mezi trojdohodou Eurasie – Rusko, Čína a Írán – a jejich další spojenci stále existují. Před státní návštěvou v Indii v roce 2007 běloruský prezident Aleksandr Lukašenko vyjádřil napětí v geo-politickém klimatu Eurasie během rozhovoru. Ptali se ho na ambice Minsku v souvislosti se vstupem do SCO (Šanghajské organizace pro spolupráci). Prezident Lukašenko prohlásil: „Vidíme obrovské vyhlídky v SCO za předpokladu, že je možné sladit zájmy a překonat určitou nedůvěru mezi svými členy, například mezi Ruskem a Čínou, nebo Indií a Čínou.“

Nuclear Explosion

Národná státy Eurasie pečlivě pracují na odstranění této vzájemné nedůvěry. Všechny euroasijské mocnosti jsou potenciální soupeři a protivníci, ale podle současných realit globálního prostředí si uvědomují, že musí spolupracovat, aby vyzvaly strategickou hrozbu USA-NATO.

Alternativou k euroasijské spolupráci by bylo to, že euroasijské národy by samy čelily zhroucení, demontáži a změně režimu, které by je potenciálně mohla transformovat do zahraničím kontrolovaných hospodářských území po vzoru nástupnických republik bývalé Jugoslávie.

Částečný řeklad článku The Next World War: The “Great Game” and the Threat of Nuclear War – Part III
http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=22169

Předchozí dvě části článku:
1) The „Great Game“ and the Conquest of Eurasia: Towards a World War III Scenario?
2) The US-NATO March to War and the 21st Century „Great Game“

pošli na vybrali.sme.sk

TopČlánky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *