Číňani protestují proti Japonsku kvůli spornému ostrovu (FOTO, VIDEO)

Rozšiřujte tento článek po světě. Přeposílejte a umísťujte jej na Facebook. Děkujeme!

(Free Pub) Tisíce lidí protestovaly v ulicích Číny a Hong Kongu proti tvrzení Japonska odůvodňující držení ostrovního území.

Protestující se sešli kvůli 150 japonským aktivistům, kteří v neděli vyvěsili vlajku země na sporném Japonskem kontrolovaném ostrově Senkaku, který Čína nazývá Diyaou a tvrdí, že jde o čínské území.

Japonští aktivisté to provedli poté, co Japonsko zadrželo na ostrově a deportovalo 14 aktivistů z Číny a Hong Kongu.

Ve dvou jižních čínských městech Shenzhen a Guangzhou, 3 tisíce demonstrantů křičely protijaponské slogany a pálily japonskou vlajku. Někteří demonstranti také napadli japonské restaurace a auta.

Jeden demonstrující z města Shenzen agentuře AFP řekl, že protestující byli vedeni k železniční stanici na hranicích s Hong Kongem. „Demonstrace ušla sedm až osm kilometrů. Spousta policistů nás doprovázela podél ulice,“ řekl.

Překlad článku Chinese protest Japanese claim to disputed island (PHOTOS)
http://rt.com/news/china-japan-protest-island-052/


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *