Americký generál: Nechci se účastnit trestného činu, pokud Izrael udeří na Írán

Rozšiřujte tento článek po světě. Přeposílejte a umísťujte jej na Facebook. Děkujeme!

(Free Pub) V zatím nejneomalenější zprávě americká administrativa Baracka Obamy prohlásila, že Izrael, pokud se rozhodne udeřit na íránský jaderný program vojenskou operací, v tom bude sám na vlastní pěst.

30. srpna generál Martin Dempsey, předseda sboru náčelníků štábu, řekl, že izraelský útok by „jasně zpozdil, ale pravděpodobně nezničil íránský jaderný program.“

Ale tentokrát netrpělivě dodal: „Nechci se účastnit v případě, že se [Izrael] rozhodne to udělat.“

Dempsey pak překvapil publikum tvrzením, že nezná jaderné záměry Íránu, protože je nezjistila výzvědná služba. Řekl, že je jasné, že by „mezinárodní koalice“ mohla odvolat tlak na Írán, pokud by byl [Írán] napaden předčasně.

Sankce proti Íránu měly účinek, řekl, a měla by být dána přiměřená příležitost k úspěchu.

Dobré načasování – mezitím Mezinárodní agentura pro atomovou energii oznámila, že má Írán oproti květnu i 31 více dvacetiprocentního obohaceného uranu, konkrétně 189,4kg.

Je tedy jasné, že Írán sankce moc nepostihly, nic se totiž nestane, dokud se neprovede něco účinného, co vývoj jaderného programu zastaví.

Částečný překlad článku Top US soldier: “I don’t want to be complicit” if Israel attacks Iran
http://debka.com/article/22322/Top-US-soldier-%E2%80%9CI-don%E2%80%99t-want-to-be-complicit%E2%80%9D-if-Israel-attacks-Iran


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *