Americké námořnictvo může nasadit lasery do čtyř let

(Free Pub) Americké námořnictvo doufá, že do čtyř let zprovozní na svých lodích laserová děla. Budou použita proti rychle se pohybujícím cílům, jako jsou řízené střely, motorové čluny a bezpilotní letouny.

Námořnictvo doufá, že bude mít do dvou let funkční prototyp této laserové zbraně.

Laserový kanón

„Co se týče smlouvy, budeme mít pravděpodobně možnost volby během čtyř let, ale v závislosti na tom, kterého obchodníka vybereme, budeme schopni odzkoušet prototyp po dvou letech,“ tvrdí Roger McGiness, který pracuje na laserové technologii u Úřadu pro námořní výzkum (ONR).

Mike Deitchman, který dohlíží na budoucí vývoj zbraní pro ONR, říká, že za měsíc nebo dva jeho ředitelství bude hostit neformální zasedání se zástupci průmyslu. Smlouva o stavbě prototypu může být uzavřena do konce roku.

Rozvoj přichází poté, co se námořnictvo rozhodlo, že jsou laserové zbraně dostatečně zralé pro nasazení. Bod zvratu byl poslední dubnový test 15 kilowattového polovodičového laseru, kterým se podařilo zapálit motor lodi. Cíl se pohyboval ve vzdálenosti téměř 2 km od laserové zbraně.

Není jasné, jak postup ONR u nízkoenergetického laseru ovlivní výzkum mnohem silnějších megawattových laserů. Inženýři stále ještě nemají představu, jak zredukovat takové zařízení, aby se vešlo na loď nebo jak vyrobit dostatek energie pro tuto zbraň na palubě lodi.

Futuristické laserové zbraně nejsou jediné, které chce americké námořnictvo nasadit. V únoru ONR oznámila, že začala testovat první průmyslový prototyp elektromagnetického kolejnicového děla. Zbraň využívá silné magnetické pole, kterým zrychlí vodivý projektil na rychlost tisíců metrů za sekundu – dostatečná rychlost pro dostřel stovek kilometrů.

Překlad článku Burning beam target: US Navy may deploy lasers in four years
http://rt.com/news/laser-cannons-usa-four-years-926/


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Zajímáte-li se o problematiku zdraví, zdravé výživy apod., pak se přidejte k facebookové stránce Zdravie a zdravá výživa.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *