Ahmadínežád: „Kdokoliv má jaderné zbraně, je mentálně retardovaný“

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Během setkání v Indonésii íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád řekl, že éra jaderného odstrašování „je u konce,“ a národy, které mají jaderné zbraně jsou „mentálně retardované.“

Zopakoval také svůj dlouhotrvající postoj, že Írán nemá jaderné zbraně, ani se je nesnaží postavit, protože je národ nepotřebuje ke své obraně.


„Éra použití jaderných zbraní je pryč…Jaderné bomby již nejsou užitečné a ti, kteří je mají, jsou politicky zaostalí a mentálně retardovaní,“ řekl Ahmadínedžád během demokratického fóra v Bali v Indonésie.

Íránský prezident dodal, že vláda nebo agentury mají volnou ruku a můžou si prohlédnout íránská jaderná zařízení. Toto prohlášení je v rozporu s nedávnou politikou Teheránu, když bránil inspekcím z Mezinárodní agentury pro atomovou energii v přístupu k některým jaderným zařízením.

USA a jejich spojenci už dlouho obviňují Írán z toho, že používá svá jaderná zařízení jako krytí pro vývoj atomových zbraní, tyto výroky Teherán opakovaně popírá.

V září generál Amir Ali Hajizadeh, velitel v revolučních gardách, varoval, že Teherán udeří na americké základny v regionu, pokud Izrael zaútočí na Írán.

Částečný překlad článku ‚Anyone stockpiling nuclear weapons is mentally retarded‘ – Ahmadinejad
http://rt.com/news/iran-ahmadinejad-nuclear-retarded-320/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde