8. března vám vypnou internet

Přidejte se do naší facebookové skupiny Free Pub a pojďte s námi diskutovat :o) Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME


Znepokojivá zpráva ministra obchodu koluje v Kremlu a vzbuzuje obavy – Spojené státy mají v úmyslu vypnout podstatnou část Internetu 8. března. Naproti tomu mnoho ruských expertů varuje, že by to mohlo být předehrou k masivním útokům proti přibývajícím disidentům v USA.

Acces denied

Podlé této zprávy FBI odpojí 8. března DNS servery a místo nich připojí falešné DNS servery, které oběti přepojí na nebezpečné stránky. Zpráva Infoworldu tvrdí, že toto dočasné nahrazení může ovlivnit obrovský počet uživatelů.

Falešné DNS servery byly FBI zadrženy minulý listopad v Estonsku, během dvou let trvající operace „Ghost Click“ bylo zadrženo šest Estonců, kteří pracovali pro Rove Digital a byli vzati do vazby. Estonské úřady to považují za největší kyberkriminální zásah v historii a USA nyní doufají, že jim budou vydáni – ruský podezřelý zůstává na svobodě.

Zajatí používali malware DNS Changer, aby přesměrovávali nic netušící uživatele na falešné servery, které jim umožnili manipulovat s webovou aktivitou uživatelů. Pokud uživatelé klikli na oficiální webové stránky iTunes, tak byli místo toho přesměrování na kompletně jinou webovou stránku, která údajně prodávala software od Applu.

Federální bezpečnostní služba (FSB) dodává, že i když se tímto zákrokem ohání FBI a estonské orgány, tak jsou to ruští úředníci, kteří poskytli důležité informace potřebné k dopadené pachatelů, které získali od ruského internetového obchodníka a agenta Mossadu Pavla Vrublevskyho.

Vrublevsky je zběhlý v této estonské operaci díky svým vztahů se zakladatelem Rove Digital Vladimirem Tsastsinem, který je hlavní investor v jeho firmě ChronoPay, což je hlavní ruská firma pro zpracování plateb.

Při předání informací FBI a estonským úřadům o podvodných serverech Rove Digital se ruští experti v počítačové bezpečnosti snažili zvrátit škody na milionech počítačů po celém světě, které byly manipulovány malwarem, ale předběhli je Američané, kteří místo toho podvodné servery zabavili a později si přivlastnili malware pro vlastní použití.

Proč USA nepoužijí rychlou opravu milionů počítačů postižených tímto malwarem, jak navrhl ruský odborník? Místo toho nahradí podvodné servery svými vlastními kolem 8. března.

Největším problémem je vysoký potenciál pro USA infikovat další počítače, aniž by si to někdo uvědomil, takže 8. března by miliony Američanů mohly zjistit, že již nemají přístup k Internetu a nevěděli by proč.

Částečný překlad článku Planned US Internet Blackout On March 8 Raises Concerns
http://www.whatdoesitmean.com/index1561.htm


Registrací na této stránce a vyděláváním podpoříte náš web:
mLink.cz - časově cílené zpětné odkazy


pošli na vybrali.sme.sk

TopČlánky

2 Responses to 8. března vám vypnou internet

  1. Mitelin says:

    RETARDI PRESTANTE STRASIT LIDI A ASPON SE NAUCTE NECO O POCITACICH NEZ ZACNETE PSAT TAKOVYHLE KOKOTINY ALIAS HACKNOUT A VYPNOUT DNS SERVERY JE NECO TAKOVYHO JAKO VLEST NA BARAK KAZDYMU UZIVATELI WIFI A OTOCIT ANTENU DEMENTI PITOMY NEDELATE NAHODU PRO O2 ?? TAM ME TAKY TVRDILI ZE WIFI DE ZLODEJSKY PRESMEROVAT SEM RIKAL ZE BY TO BYLO ZAJIMAVY JAK BY NEJAKEJ ZLODEJ POSTAVYL 10 000 STOZARU DO AFRYKY JEN ABY NEKODO SRESMEROVAL IDIOTI!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *