Žít a přežít – Voda

Rozšiřujte tento článek po světě. Přeposílejte a umísťujte jej na Facebook. Děkujeme!

(Free Pub) Vodu jsem vybral kvůli její důležitosti – nedostatek vody v organismu vede k dehydrataci, úmrtí na dehydrataci nastane dříve než smrt hladem. Při velké námaze a pocení se doporučuje rozpustit lžičku soli ve vodě a tu poté vypít (např. na poušti).

Získat pitnou vodu nemusí být vždy jednoduché, většinou je voda znečištěna mechanickými částečkami (hlína, písek, různé smetí,…), mikroorganismy (bakterie, viry,…) nebo chemikáliemi.

Mechanického znečištění se dá zbavit filtrováním, odstátím vody či odpařením vody (pozor, jde pak o destilovanou vodu!). S mikroorganismy je to horší, většinou se doporučuje vodu nechat v průhledné lahvi na slunci (UV záření zabije většinu mikroorganismů) – dávejte přednost skleněným lahvím před plastovými – a poté vodu nechat pojít varem. Dají se koupit také tablety na čištění vody, jde však pouze o nouzové řešení, při dlouhodobém užívání si můžete poškodit zdraví. S chemickým znečištěním vody se většinou nedá nic dělat.

Další rada může být použití stříbra (jsou známy bakteriocidní vlastnosti stříbra), proto můžete do vody např. vložit stříbrný řetízek či cokoliv jiného ze stříbra. Samo o sobě to však nepomůže, i tak by měla být voda převařena. Žádné řešení zde není stoprocentní, ale vhodným využitím toho co máte a vhodnou kombinací můžete v nouzi co nejvíce snížit možnost negativních účinků nepitné vody.

Tablety na čištění vody můžete koupit na http://www.armytrade.cz, jedná se o „Tablety do vody US 30 ks v balení“, na tomto e-shopu si můžete dokonce zakoupit „Filtrační brčko SURVIVA-PURE“, které je schopné přefiltrovat až 200 litrů vody.

Pokud nemáte peníze na tablety a filtry, nezoufejte, existuje řada dalších postupů, jak si vodu obstarat, např. na webu Survivor.cz:
Desinfekce vody
Filtrování vody
Zdroje vody

Dále doporučuji web Bushcraft.cz, zejména články o vodě:
SODIS – solární desinfekce vody
Voda – filtrace a kondenzace (VIDEO)
Vaření vody v papírovém kelímku, PET lahvi atd (VIDEO)
Výroba vodního filtru – Video návod
Čo robiť ak nám došla voda?
Neprší a potřebujete vodu
Jak získat pitnou vodu – Video návod


Chcete přežít ekonomický kolaps? Být připraven na cokoliv? Chcete žít v souladu s přírodou? Pak se přidejte do naší facebookové stránky Přežijeme a dovíte se více!


Na YouTube lze najít videa v češtině:
Jak získat pitnou vodu
Jak vyrobit vodní filtr

Na fóru Rozpad.cz jsem našel diskuze:
Strava a tekutiny
Získání pitné vody

V angličtině jsem našel:
Water Sources, Still Construction, Water Purification, Water Filtration Devices
Finding water
Outdoor Survival/Water

Voda


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

1 Responses to Žít a přežít – Voda

  1. m says:

    super navody, vdaka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *