Zemědělci požadují prošetření Monsanta a Dow

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

(Free Pub) Více než 2 000 zemědělců a dalších v rámci potravinářského průmyslu hrozí, že poženou vládu USA k soudu, aby se ujistili, že federální policie rychle provede vyšetřování potenciálního následku nové geneticky modifikované plodiny.

Koalice dotčených členů komunity zemědělství Spojených států ve středu uvedla, že podnikne právní kroky, aby zajistily, že federální vláda prozkoumá, co se stane, když biotechnologické společnosti budou pokračovat v používání umělé varianty kukuřice.

Stop Monsanto!

Jak RT minulý týden uvedla, Dow Chemical čeká na vládní zelenou začít používat zmutovanou kukuřici, která je odolná vůči pesticidu s 2,4-D, složka, která je součástí notoricky známého zabijáka Agent Orange. Po jeho schválení bude nová kukuřice moci vzkvétat, jak zemědělci utopí svá pole v pesticidu a odstraní nežádoucí plevel.

Oponenti se obávají, že následky nárůstu použití chemikálie můžou být katastrofální pro rostliny, lidi a zemědělské odvětví jako celek.

„Jedná se o nejnebezpečnější chemikálie,“ říká právník John Bode. Bode bojuje za Koalici pro záchranu plodin, aby Washington intervenoval.

Zatímco The Natural Resources Defense Council spojuje 2,4-D s případy rakoviny, genetické mutace a neurotoxicitou, nejen lidé budou tímto pesticidem zasaženi. „Zjistilo se, že jsou tyto herbicidy vypařovány a odnášeny a tak poškozují rostliny až 10 kilometrů od místa použití.“

Minulý týden Agentura pro ochranu životního prostředí vyhodila petici, která ji požádala, aby zakázala prodej pesticidu. Přes prosby oponentů z National Resource Defense Council a Center for Food Safety Agentura pro ochranu životního prostředí řekla, že se pesticid i nadále může prodávat.

Zatímco 2,4-D je v současné době pravidelně používaná chemikálie na polích s energetickými plodinami, očekává se, že zavedení varianty kukuřice imunní vůči tomuto pesticidu by mohlo způsobit strmý nárůst prodeje – a následně nemocí.

Částečný překlad článku Farmers demand feds probe Monsanto and Dow over crops and chemicals
http://rt.com/usa/news/farmers-crop-monsanto-dow-pesticide-411/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *