Víte že: Tepelné elektrárny do prostředí uvolňují mnohem víc radioaktivity než elektrárny jaderné?

Uran je obsažen mimo jiné rovněž v uhlí, což je důvod, proč tepelné elektrárny do prostředí uvolňují celkově mnohem víc radioaktivity než elektrárny jaderné. Z uhlí by dokonce v budoucnu mohla být získávána podstatná část světové spotřeby uranu. zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Uran_%28prvek%29#V.C3.BDskyt_v_uhl.C3.AD

Také se můžeme dočíst, že je Popílek zdrojem uranu pro jaderné elektrárny, také zde. A víte také, že Rakousko zatěžuje životní prostředí každou hodinu 2 – 4 kg uranu?

pošli na vybrali.sme.sk

TopČlánky

2 Responses to Víte že: Tepelné elektrárny do prostředí uvolňují mnohem víc radioaktivity než elektrárny jaderné?

  1. Je to absolutní konspirační kravina, která straší lidi stejně jako osud.cz s šíleným Maškem. To množství je stopové, stejně jako v půdě či organismech. Na úložišti popílku z Počeradské elektrárny jsme si hráli 20let, koupali se tam v tom humusu, firma Best z něho dělá zámkovou dlažbu a sídlí vedle. Já tam běhal s dozimetrem co jsem ukradl v Chebu na vojně…víc malé radiace bylo v jílu v potoce. Spíš bych se bál o osud Japonska, Tepco nechává takovou dobu 4 otevřené reaktory a nic s tím skoro nedělá, kropí to vodou a hovoří o malém znečištění. Ta havárie je desetkrát horší než Černobyl, ten alespoň zabetonovali…místo keců.

  2. Mox says:

    NENI to kravina. Unik radioaktivity kolem JE je 0. V oblasti uhelnych splaoven a dolu je radiacia radovo vyssia nez kolem JE. Je to fakt… A tot nas ucili v skole na Hygiene a epidemiologii.. A myslim si ze najvacsie kapacity v CR by asi nedristali kecy do vetra.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat