Ve Švýcarsku roste počet divokých zvířat

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Divoká zvířata včetně medvědů, vlků a šakalů jsou ve Švýcarsku na vzestupu, prohlásila v pátek vládní agentura. „Vývoj je velkolepý,“ řekl Reinhard Schnidrig, který stojí v čele Úřadu životního prostředí pro lov, divoká zvířata a biodiverzitu.

„Všechny druhy přibývají,“ řekl. „Medvědi se vracejí každý rok v létě a vlci se začali rozmnožovat na švýcarské půdě,“ řekl.

Kromě toho řekl, že první šakal ušel cestu do Švýcarska z Balkánu, zatímco rysi, divoké kočky a lišky také prosperují. Dokonce i bobři „otestovali“ Švýcarsko, řekl.


Zprávy o pozorování volně žijících zvířat jsou ve Švýcarsku běžná, je zde chráněno mnoho šelem. Jedním z důvodů pro náhlý nárůst v počtu vlků zřejmě sahá k příchodu prvních samic v roce 2006, řekl Schnidrig.

Samice méně putují než samci, vysvětlil. „Medvědi mají stejný způsob chování,“ řekl a dodal, že medvědí samice si taky našly cestu na švýcarské území. S prvními narozeními vlků na našem území „jsme vstoupili do nové éry“.

„Počet vlků poroste,“ řekl Schnidrig. Pěstování lesního porostu a hojnost kořisti, jako jsou jeleni, umožní nárůst počtů volně žijících masožravců ve Švýcarsku, dodal.

Varoval však, že zatímco většina volně žijících zvířat není žádnou hrozbou pro lidi, tak „medvědi jsou jiní“, jako by byli „méně předvídatelní“ než většina ostatních zvířat.

Překlad článku Wild animals on the increase in Switzerland
http://theextinctionprotocol.wordpress.com/2012/09/14/wild-animals-on-the-increase-in-switzerland/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *