Válečné úkoly: USA zničí íránské rakety, Izrael se pustí do Sýrie a Hizbaláhu

Rozšiřujte tento článek po světě. Přeposílejte a umísťujte jej na Facebook. Děkujeme!

(Free Pub) Americký vojenský zdroj řekl v neděli 5. srpna pro DEBKAfile, že americké vojenské síly čekají na válku s Íránem. Aniž bychom se pouštěli do ožehavé otázky, kdo by měl vést operace ohledně íránského jaderného programu (USA nebo Izrael), má se za to, že jedním z úkolů amerického letectva bude zničit íránské balistické raketové baterie Shehab-3, které mají na dostřel Izrael a Saúdskou Arábii.

Íránské zásoby těchto střel dosahují počtu 30 až 40. Kvantita nestačí na celou škálu možných nepřátel – americké základny na Blízkém východě, Izrael, Saudská Arábie, Katar, Jordánsko a Turecko. Rychle by byly zničeny americkým obranným systémem Aegis a izraelskými raketami Arrow, které se nachází v izraelském Negevu a na jihovýchodě Turecka.

V každém případě je těžké uvěřit, že by Írán vyprázdnit celý svůj arzenál balistických raket v jednom útoku na začátku války. „Jsou příliš mazaní na to, aby byli bez raket Shehab,“ řekl americký vojenský zdroj.

Pokračoval a vysvětlil, že zničením raket Shehab by americké letectvo umožnilo Izraeli vystřelit tisíce raket na Sýrii, libanonský Hizbaláh a na palestinský Hamas.

V neděli 5. srpna íránský ministr obrany, generál Ahmad Vahidi, oznámil, že jeho ministerstvo úspěšně otestovalo čtvrtou generaci vysoce přesných raket Fateh-110 s dostřelem okolo 300 kilometrů.

Řekl, že tyto nové rakety můžou zasáhnout a zničit jak pozemní cíle, tak cíle na vodě se stoprocentní přesností.

Vojenský zdroj DEBKAfile dodává, že rakety Fateh-110 jsou hlavní zbraní Sýrie a Hizbaláhu, které jsou připraveny zničit strategické cíle v Izraeli, Jordánsku a Turecku.

V neděli 5. srpna zástupce izraelské obrany řekl, že Izrael vylepšuje svůj protiraketový štít Arrow II, aby mohl zachytit rakety středního doletu a vyplnit tak mezeru u systému Iron Dome.

Překlad článku Wartime tasks split: US to smash Iran’s missiles, Israel tackle Syria, Hizballah
http://www.debka.com/article/22242/Wartime-tasks-split-US-to-smash-Iran%E2%80%99s-missiles-Israel-tackle-Syria-Hizballah


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde