Turecko útočí na cíle v Sýrii

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Turecká armáda střílí dělostřelecké granáty na Sýrii od té doby, co Sýrie zasáhla minometnou palbou jihovýchodní turecké pohraniční město Akcakale.

Podle tureckých zdrojů minometná střela vystřelená ze Sýrie přistála na veřejné budově v neděli, ale nebyly žádné oběti. Budova byla evakuována předem.

Přeshraniční střelba zuří mezi Tureckem a Sýrií v posledních dnech, jak se syrští povstalci bojují poblíž tureckých hranic.


Nejméně pět lidí bylo zabito poté, co Sýrie vystřelila minometný granát na město Akcakale v Turecku. Od té doby Turecko střílí na Sýrii a turecký parlament povolil vojákům zahájit přeshraniční operace proti Sýrii a útočit na syrské cíle po období jednoho roku v případě potřeby.

V sobotu Ankara nasadila tanky a obrněná vozidla podél své hranice se Sýrií. Damašek nicméně popírá tvrzení o syrském armády působí v ostřelování jako falešné obvinění.

Dne 5. října turecký premiér Recep Tayyip Erdogan řekl, že Turecko není daleko od války se Sýrií v důsledku přeshraničních útoků.

„Nemáme zájem o válku, ale taky od ní nejsme daleko,“ řekl Erdogan v Istanbulu.

Překlad článku Turkey military hits targets inside Syria following mortar attack
http://www.presstv.ir/detail/2012/10/07/265420/turkey-artillery-strikes-syria/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *