Syrští rebelové vytlačení z obléhaného města Homs

Přidejte se do naší facebookové skupiny Free Pub a pojďte s námi diskutovat :o) Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME


Syrští rebelové byli vytlačeni ze čtvrti z Baba Amr ve městě Homs a slibují pomstu. Syrské orgány povolili humanitární pomoc pro potřebné, které ve městě zůstali, měla by dorazit v pátek.

Většina povstalců byla vytlačena z oblasti silami prezidenta Asaada. Brigáda Baba Amr říká, že se stáhli, aby mohlo přibližně 4000 civilistů, kteří zůstali ve svých domovech při obléhání, uniknout do bezpečí, a varovala, že vláda draze zaplatí za to, že „mířila na civilní obyvatelstvo Homsu.“

„Vyzýváme mezinárodní společenství a muslimské a arabské státy, aby okamžitě zasáhli, aby zabránili případném masakru desítek tisíc dětí, žen a starších lidí,“ řekla Syrská národní rada.

BBC hlásí, že ústup rebelů mohl být proveden v souladu s nějakou dohodou s vládou. Ale on-line zprávy jménem Baba Amr brigády říkají, že rebelové neměli dostatek zbraní na ochranu lidí v Homsu.

Syrská opozice se chystá na další bombardování, udělala další strategický krok, který má sjednotit různé frakce ozbrojeného odporu, který vede zemi k občanské válce.

„Revoluce začala klidně a udržovala si svou klidnou povahu po celé měsíce, ale realita je dnes jiná – a Syrská národní rada musí nést svou odpovědnost tváří v tvář této nové skutečnosti,“ řeklo vedení Syrské národní rady.

Syrské úřady uvedly, že jsou proti ozbrojeným gangům a teroristům v Homsu. Syrskému červenému půlměsíci bylo povoleno poskytovat humanitární pomoc pro civilní obyvatelstvo, které zoufale potřebuje potraviny a zdravotnické potřeby. Televize Al-Arabíja popsala situaci jako „extrémně znepokojující.“

Částečný překlad článku Syrian rebels pull out of besieged Homs
http://rt.com/news/syrian-rebels-retreat-homs-607/


Registrací na této stránce a vyděláváním podpoříte náš web:
mLink.cz - časově cílené zpětné odkazy


pošli na vybrali.sme.sk

TopČlánky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *