Studie: Krysy krmené GMO plné nádorů

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Nádory velké jako ping-pongové míčky na krysách krmených GM kukuřicí od společnosti Monsanto.

Nová studie francouzských vědců oživila debatu o geneticky modifikovaných organismech v Evropě.

Poprvé v historii GMO a pesticidů byl zkoumán jejich dopad na zdraví po delší dobu než zkoumaly vlády a průmysl. Výsledky studie jsou šokující, říká Gilles-Eric Seralini, profesor na univerzitě v Caen.


Výzkum probíhal na uníverzitě v Caen dva roky na skupině 200 pokusných potkanů, které byli ve třech hlavních skupinách: jedna byla krmena jen GM kukuřicí NK603, druhá GM kukuřicí, která byla při pěstování ošetřena Roundupem, nejpoužívanějším herbicidem na světě, a třetí skupina běžnou kukuřicí ošetřenou herbicidem.

Skupina potkánů krmených GM kukuřicí trpěla nádory mléčných žláz, stejně tak těžkým poškození jater a ledvin. Vědci ve studií uvádí, že 50 procent samců a 70 procent samic zemřelo předčasně.

Studie byla publikována v časopise Food and Chemical Toxicology a prezentováná na tiskové konferenci v Londýně. V časopise Food and Chemical Toxicology byla publikovaná studie, která tvrdila, že GMO Monsanta jsou netoxické.

„Zločin je to, že testy nebyly udělány dřív, úřady pro zdraví nepožadovaly dlouhodobé testy, když před 15 lety byly na trh uvedeny geneticky modifikované organismy,“ řekl Gilles-Eric Séralini. Podle něj, kukuřice NK603 byla předtím testováná jen po dobu tří měsíců a to je poprvé, co byl Roundup testován dlouhodobě.

Překlad článku Une étude choc relance la controverse sur les OGM
http://www.24heures.ch/savoirs/sciences/etude-choc-relance-controverse-ogm/story/24423274

Zdroj překladu: GMO? Děkuji, nechci

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

4 Responses to Studie: Krysy krmené GMO plné nádorů

  1. Pingback: Pseudocast podcast #52 - Antioxidanty

  2. urban survival says:

    Svět podle společnosti Monsanto (Monsanto mit Gift und Genen)

    Znepokojivý dokument o praktikách nadnárodnej spoločnosti Monsanto a jej aktuálnych krokoch na poli biotechnológie a kontroly potravín. Už od jej založenia v roku 1901 sa rozvoj a bohatstvo spoločnosti Monsanto spájajú s výrobou a predajom mnohých chemických produktov, ktoré boli neskôr zakázané. V každom z týchto prípadov sa neskôr ukázalo, že spoločnosť klamala, zatajovala dôležité skutočnosti, alebo si jednoducho zaplatila štúdie, ktoré mali dokázať neškodnosť a zdravotnú nezávadnosť jej produktov. Na základe viacerých súdnych rozhodnutí musela spoločnosť platiť nemalé sumy, nijako to však nezastavilo jej víťazné ťaženie celým svetom. Dnes je spoločnosť Monsanto svetovým lídrom v produkcii geneticky modifikovaných potravín a s nimi spojeného herbicídu Roundup – http://www.youtube.com/watch?v=buwb6TMahW0

    Monsanto Česká republika – http://www.monsanto.cz/

  3. Pingback: GMO zabíjajú zvieratá! Má človek šancu prežiť? | Vieš čo ješ.sk

  4. Pingback: Krysy kŕmené GMO plné nádorov | Podstatné.sk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *