Šéf MMF: Řecko by mohlo vystoupit z eurozóny

(Free Pub) Dokonce „řádné“ vystoupení Řecka z eurozóny představuje velká rizika, ale výstup zůstává řešením, pokud dluhem obtěžkaný národ nesplňuje podmínky pro dosažení dohody se svými partnery, říká šéfka MMF Christine Lagardeová.

„Pokud řecké rozpočtové závazky nejsou splněny, jsou nutné příslušné revize, což znamená buď doplňkové financování a další čas nebo mechanismy k odchodu, což v tomto případě musí být řádné,“ řekla v úterý šéfka Mezinárodního měnového fondu.

Lagardeová potvrdila, že každý scénář, který by dostal Řecko pryč z jednotné měny v Evropě by byl „velmi nákladný a znamenal by velké riziko.“ Nicméně řekla, že všechny tyto možnosti musí být zváženy.

Lagardeová slíbila, že Mezinárodní měnový fond je i nadále otevřený pro všechny „kompromisy“ ohledně řeckých závazků, ale „základy“ dohody o finanční výpomoci by neměly být změněny.

Rozhovor následoval den po zoufalých pokusech vytvořit v Řecku koaliční vládu po bezvýchodných parlamentních volbách 6. května. V úterý mluvčí prezidenta Karolos Papoulias připustil, že všechny pokusy zformovat životaschopnou vládní koalici selhaly.

Šéfka MMF kritizovala řecké politiky a obvinila je z toho, že své lidi drží jako rukojmí v politickým neshodách.

„Zavázali se k důležitým reformám, které učiní určitý počet obětí,“ řekla Christine Lagardeová. „Házet to všechno pryč kvůli politickým neshodám je opravdu ostuda pro řecký lid.“

Jak mluvila, tak se finanční trhy propadly kvůli obavám, že Řecko vystoupí z eurozóny, což by mohlo vyvolat řetězovou reakci mezi více významnými ekonomikami, jako je Španělsko a Itálie.

Překlad článku Greece could exit eurozone – IMF chief
http://rt.com/business/news/greece-exit-imf-lagarde-340/


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Zajímáte-li se o problematiku zdraví, zdravé výživy apod., pak se přidejte k facebookové stránce Zdravie a zdravá výživa.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain