Ruský ministr zahraničí: Syrští povstalci mají 50 amerických raket Stinger

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov řekl, že povstalecké skupiny bojující proti syrské vládě získaly 50 raketových kompletů Stinger.

Lavrov řekl v jordánském hlavním městě Ammán v úterý, že Moskva ví, že syrští povstalci získali smrtící zbraně zvenčí, aby mohli zasáhnout vládní stíhačky.


Lavrov to poznamenal po setkání s bývalým syrským premiérem Riadem Hidžábem, který přeběhl od vlády a utekl do Jordánska poté, co byl v srpnu vyhozen ze svého postu.

„Ti, kteří jsou dodávat zbraně opozici, dodávají systémy, které nejsou určeny na obranu. Potvrzené informace tvrdí, že na syrském území může existovat více než 50 raket Stinger,“ citovala ruská tisková agentura Interfax Lavrova.

„Víte moc dobře, k čemu jsou Stingery určené, když se vedoucí představitelé syrské (teroristické) osvobozenecké armády opakovaně vyjádřili, že jsou civilní letadla legitimní cíle.“

V říjnu ruský náčelník štábu generál Nikolaj Makarov prohlásil, že syrští povstalci získali raketové systémy, včetně Stingerů, vyrobené ve Spojených státech. Ale dodal, že není jasné, kdo tyto zbraně dodal. Některé zprávy říkají, že tyto raketové komplety dodalo Turecko.

Překlad článku Russian FM says Syria insurgents have 50 Stinger missiles
http://www.presstv.ir/detail/2012/11/06/270796/syria-insurgents-have-50-stingers-lavrov/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *