Rusko vyhrožuje preventivním úderem na zařízení NATO

(Free Pub) Rusko odstraní raketový obranný systém NATO ve východní Evropě, pokud USA implementují raketový štít, varoval ve čtvrtek ruský náčelník generálního štábu Nikolaj Makarov.

Nikolaj Makarov

„Rozhodnutí o použití ničivé síly bude přijato, pokud se situace zhorší,“ řekl na mezinárodní konferenci.

„Když Američané začnou budovat třetí etapu jejich plánu protiraketové obrany v Evropě a ohrozilo by to účinnost našich jaderných sil, pak na tento problém Rusko adekvátně zareaguje,“ řekl náměstek ministra obrany Anatolij Antonov.

Rusko nedávno pověřilo radar v Kaliningradu, základnu nacházející se v blízkosti polských hranic. Radar je schopen monitorovat starty raket z Evropy a severního Atlantiku.

Loni ruský prezident Dmitrij Medveděv řekl, že jeho země provede odvetu, pokud se nedosáhne dohody o protiraketovém systému. „Nařídil jsem ozbrojeným silám, aby vypracovaly soubor opatření, které v případě potřeby umožní Rusku zničit výměnu dat a řídící střediska raketového obranného systému,“ řekl Medveděv v listopadu 2011.

5. května 2009 se Obama zavázal k instalaci raketového obranného systému ve východní Evropě kvůli íránským raketám. „Česká republika a Polsko byly odvážné co se týče souhlasu s hoštěním obrany proti těmto raketám,“ řekl Obama v Praze. „Dokud je tu hrozba Íránu, tak půjdeme vpřed se systémem protiraketové obrany, který je nákladově efektivní a osvědčený.“

Ve čtvrtek francouzský ředitel pro Strategii a obrannou politiku Michel Miraillet řekl, že íránské rakety neohrožují Evropu. „Za prvé íránské balistické rakety neohrožují ani Evropu, ani USA,“ řekl. „Za druhé je íránský jaderný program pouze pro civilní účely.“

NATO a USA reagovaly na ruský slib, že uzavřou svá zařízení. Alexander Veršbov, náměstek generálního tajemníka NATO, řekl, že plánovaný systém nebude namířen proti Rusku a dodal, že jsou ruské mezikontinentální balistické rakety příliš rychlé a sofistikované a plánovaný systém by je nezachytil.

Částečný překlad článku Russia Threatens Preemptive Strike on NATO Facilities
http://www.infowars.com/russia-threatens-preemptive-strike-on-nato-facilities/


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Zajímáte-li se o problematiku zdraví, zdravé výživy apod., pak se přidejte k facebookové stránce Zdravie a zdravá výživa.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *