Rusko varuje před narůstajícím rizikem jaderné války

Přidejte se do naší facebookové skupiny Free Pub a pojďte s námi diskutovat :o) Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME


Nebezpečí lokálního ozbrojeného konfliktu podél ruských hranic vybuchujícího v plnou jadernou válku se zvyšovalo společně s rozpadem Sovětského svazu, řekl v úterý ruský náčelník štábu.

Generál Nikolaj Makarov řekl ruské veřejné komoře, že je zde nebezpečná úroveň nedůvěry s bývalými státy Sovětského svazu hraničícími s dnešním Ruskem.

„Možnost lokálního ozbrojeného konfliktu se dramaticky zvýšila podél celého perimetru hranic,“ řekl Makarov. „Nemohu vyloučit, že za určitých okolností by mohly lokální a regionální ozbrojené konflikty přerůst v plnou válku, možná dokonce s jadernými zbraněmi.“

Nuclear War

Makarov zmínil trvalé pronikání NATO směrem k ruským hranicím jako jeden z klíčových důvodů zvýšené úrovně nedůvěry v regionu.

„Téměř všechny země bývalé Varšavské smlouvy se staly členy NATO a pobaltské státy, kdysi součást SSSR, se také přidaly k alianci,“ řekl generál.

Moskva často kritizovala západní vojenský blok, že bere zpět svá slova o nerozšiřování k zemím bývalého sovětského bloku.

„V době stažení se z východní Evropy slíbil generální tajemník NATO, že SSSR si můžou být jisté, že se NATO nebude rozšiřovat mimo své tehdejší hranice,“ řekl premiér Putin. „Takže kde je teď? Zeptal jsem se jich [zástupců NATO]. Neměli co říct. Podvedli nás tou nejsprostší cestou.“

Makarov byl optimistický ohledně nové smlouvy START podepsané Medveděvem a Obamou.

„Předchozí smlouva START byla vadná, ale byly zde pokusy o její rozšíření,“ řekl. „Nová smlouva START je první smlouva, se kterou jsme spokojení.“

Ohledně plánovaného amerického obranného raketového systému plánovaného pro východní Evropu ruský generál řekl, že nová smlouva START dává Moskvě flexibilitu pro nová obranná opatření.

Překlad článku Border Alert: Nuke war risk rising, Russia warns
http://rt.com/politics/makarov-nuclear-russia-nato-575/

pošli na vybrali.sme.sk

TopČlánky

2 Responses to Rusko varuje před narůstajícím rizikem jaderné války

  1. Honzik says:

    Viz sdělení Matthew pro listopad 2011, bod 18. http://matthewcesky.blogspot.com/ Mějte se :)

  2. majsa says:

    Tiež sa povedalo, že NATO je protipól Varšavkej zmluvy. Keď sa zruší Varšavská zmluvy, zruší a aj NATO. Nechce sa mi veriť, že existujú debili, ktorí Židom a USA veria! USA má základne po celom svete. Na ochranu mieru? Našli dôkazy o zbraniach hromaadného ničenia u Saddáma Husajna. Po vojne s Irakom sa odhalilo klamstvo. Kamaráti USA-Usáma bin Ládin a Muamar Kaddáfí im verili až kým ich nezabili. Kvôli mieru, nie, kvôli nafte a nadvláde. Rusko a Čína im verí. Mali by vytvoriť vojenský obranný pakt, protiváhu NATO, Ochranu pred Izraelom a USA !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *