Rusko neuzná libyjské rebely

Přidejte se do naší facebookové skupiny Free Pub a pojďte s námi diskutovat :o)


Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov řekl v pondělí, že jeho země odmítá uznat rebelskou prozatímní národní radu (NTC) jako zákonnou vládu Libye.

Podle vysoce postaveného diplomata v Rusku, Moskva byla ještě připravena jednat radou v Benghází jako se stranou pro jednání s cílem určit Libyi budoucnost, ale nesdílí uznání libyjských rebelů.

„Pokud jde o uznání NTC a dalších opozičních skupin jako strany v jednání, pak bezpodmínečně NTC je taková strana. Nicméně, pokud se vztahuje uznání na NTC jako jediného legitimního zástupce libyjských lidí, jako tzv. kontaktní skupiny uvedené v Istanbulu, nesdílíme tuto pozici, “ citovala tisková agentura Interfax Lavrova.

Ruský ministr zahraničí zdůraznil, že prohlášení kontaktní skupiny v Istanbulu je prohlášení pouze jedné strany v libyjské občanské válce. Obvinil 30ti člennou kontaktní skupinu, že se snaží izolovat Tripolis.

„Rusko tradičně odmítá izolaci jako způsob, jak vyřešit nějaký konflikt,“ poznamenal Lavrov.

Připomněl, že Moskva byla v kontaktu s oběma skupinami, jak v Tripolisu tak v Benghází, aby podnikly konstruktivní postoj a odpovědnost za svůj národ. Lavrov řekl, že základ pro inter-libyjská jednání musí být předložen Africkou unií a OSN.

Lavrov dodal, že Moskva by pozvala nebo dala politický azyl Muammaru Kaddáfímu, prohlásil Interfax.

Minulý pátek, kontaktní skupina v Istanbulu Libye uznala opoziční NTC jako jediného a oprávněného zástupce země až do vytvoření nového prozatímního orgánu.

Překlad článku Russia not to recognize Libyan rebels
http://news.xinhuanet.com/english2010/world/2011-07/18/c_13992784.htm

pošli na vybrali.sme.sk

TopČlánky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *