Rekordní vysoká míra nezaměstnanosti v eurozóně, ekonomická krize přetrvává

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Nezaměstnanost eurozóny dosáhla v srpnu 11,40 procent, loni to bylo 10,2%. Údaje z evropské statistické agentury Eurostat odhadují, že za tu dobu bylo bez práce 25,5 milionů mužů a žen.

Ve srovnání s předchozím měsícem se počet nezaměstnaných v EU zvýšil o 49 000 a v eurozóně o 34 000. Celková míra nezaměstnanosti ve Španělsku dosáhla 25,1%, zatímco poslední údaje z Řecka za červen ukazují nezaměstnanost 24,4%.

Výhled je mnohem optimističtější v Německu, nicméně i tam je nyní 5,5% lidí bez práce. EU v pondělí oznámila, že bude přerozdělovat dalších 2,7 miliard eur ze strukturálních fondů k řešení nezaměstnanosti mladých lidí.


EU v květnu prohlásila, že tenti krok bude mít prospěch pro nejméně 460 000 mladých lidí a 56 000 malých podniků. Více než polovina lidí pod 25 let ve Španělsku je nyní nezaměstnaná, jde v srpnu šlo o 52,9%.

Poslední údaje z Řecka opět sahají až do června a ukazují, že 55,4% mladých lidí bylo bez práce. Ve stejné době, kdy jsou ustarané státy eurozóny jako Řecko a Španělsko svědky nárůstu nezaměstnanosti mládeže, tak Německo zažilo pád z 8,5% v loňském roce na 8,1% v srpnu.

Překlad článku Record high unemployment hits Eurozone as economic crisis lingers
http://theextinctionprotocol.wordpress.com/2012/10/02/record-high-unemployment-hits-eurozone-as-economic-crisis-lingers/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

1 Responses to Rekordní vysoká míra nezaměstnanosti v eurozóně, ekonomická krize přetrvává

  1. Pepa says:

    Bez podpory podnikání to nepůjde teď nikde. Ekonomika potřebuje nastartovat, zvláště mladí lidé, kteří by měli být hnacím motorem jsou na tom špatně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich