Průzkum: Izraelští Židé preferují Romneyho

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Republikánský kandidát na prezidenta Mitt Romney vede před prezidentem Barackem Obamou o propastných 35 procentních bodů mezi izraelskými Židy, pokud jde o to, který z nich je lepší pro zájmy Izraele. tvrdí nový průzkum veřejného mínění z Tel Aviv University / Izrael Democracy Institute.

Výsledek je 52 proti 22.

„Tato preference dobře odráží v židovské veřejnosti převládající pravicové tendence v zahraniční a obranné oblasti,“ tvrdí analýza provázející hlasování.


Mezi těmi v pravici volilo 70% Romneyho a 13% Obamu, mezi těmi ve středu je to 54% pro Romneyho a 25% pro Obamu, 51% levičáků volilo Obamu a 30% levičáků Romneyho.

Prezident Barack Obama a republikánský prezidentský kandidát Mitt Romney slíbily své závazky vůči izraelskému režimu při poslední americké prezidentské debatě v pondělí 22. října.

Během poslední diskuse na Lynn University v Boca Raton, která trvala téměř 90 minut, Obama i Romney vyjádřili silnou podporu Izraeli, jedinému vlastníkovi jaderných zbraní na Blízkém východě.

Obama řekl, že jeho administrativa bude „stát po boku Izraele, pokud bude napaden.“ Romney také řekl, že by ukázal Izraeli, že mu Spojené státy vojensky kryjí záda.

Zpráva Congressional Research Service ukazuje, že mezi roky 1968 a 2008 daly Spojené státy Izraeli vojenskou podporu ve výši více než 67 miliard dolarů. V roce 2007 Bushova administrativa podepsala dohodu s Izraelem o poskytnutí dalších zbraní v hodnotě 30 miliard dolarů mezi roky 2009 až 2018.

Překlad článku Poll: Israeli Jews prefer Romney
http://www.presstv.ir/usdetail/269428.html

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

1 Responses to Průzkum: Izraelští Židé preferují Romneyho

  1. Pingback: Izraelskí židia preferujú Mitta Romneyho | Podstatné.sk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *