Použití mobilu během těhotenství způsobuje poruchy chování dětí

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

(Free Pub) Nastávající maminky by měli zvětšit vzdálenost mezi svým nenarozeným dítětem a mobilním telefonem. Yale School of Medicine zveřejnila studii o účincích radiofrekvenční radiace na plody myší. Výzkumníci tvrdí, že by pro těhotné ženy bylo rozumné zmenšit vystavení miminek vší bezdrátové komunikaci, protože používání takových zařízení by mohlo vést u dítěte k poruchám chování.

„Jde o první experimentální důkaz, že vystavení plodu radiofrekvenční radiaci z mobilních telefonů ovlivňuje chování v dospělosti,“ řekl Dr. Hugh S. Taylor, vedoucí autor studie.

Ve studii Taylor a další výzkumníci umístili tichý mobilní telefon nad klec s březími myšmi po celých 19 dnů jejich březosti. Všichni narození hlodavci z této skupiny čelili sérii psychologických testů a testů chování; tato skupina myší byla hyperaktivnější a měla zhoršenou paměť. Taylor věří, že expozice ovlivnila u hlodavců vývoj neuronů v nefrontálním kortexu mozku.

„Zvýšený výskyt poruch chování u dětí může být částečně způsoben tím, že byli jako plod v těle matky vystaveni radiaci z mobilních telefonů,“ řekl Taylor a přiznal, že je potřeba další výzkum.

Experti z University College of London touto studí pohrdají, podle nich jde o alarmisty, protože se studie týkala myší, které jsou mnohem menší než lidé a mají kratší dobu březosti.

Dávka záření, kterému byly vystaveni nenarozené myši, byla podle jejich názoru neúměrná lidskému zárodku kvůli velikosti mozku a rozdílnému rozvoji mozku. Rozdíl je také v trvání těhotenství – 9 měsíců oproti 19 dnům.

Mějte ale na paměti: před dvěma lety vědci z University of California v Los Angeles uzavřeli studii zahrnující 29 000 dětí – poruchy chování u dětí s největší pravděpodobností došlo v důsledku vystavení mobilům.

Překlad článku Behavioral Disorders in Children from Cellphone Use During Pregnancy
http://naturalsociety.com/behavioral-disorders-in-children-cellphone-pregnancy/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

1 Responses to Použití mobilu během těhotenství způsobuje poruchy chování dětí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde