Postava z televize vyzývá Izraelce, aby se připravili na úder na Írán

Rozšiřujte tento článek po světě. Přeposílejte a umísťujte jej na Facebook. Děkujeme!

(Free Pub) Nová krizová brožura v káže obyvatelům Izraele, aby se připravili na nejhorší, pokud Tel Aviv provede vojenský úder na Írán. Na brožuře ale není prezident nebo premiér Izraele, nýbrž Muppet.

Muppeti jsou populární show pro děti, ale Muppet na brožuře instruuje Izraelce, jak reagovat, když jde jejich vláda do války proti Íránu.

Brožura vydaná izraelskou armádou říká, že jakmile je slyšet zvuk sirény, tak mají obyvatelé židovského státu 30 sekund až tři minuty na vyhledání krytu před raketami, které udeří na jejich oblast.

Brožura, která je distribuována po celé zemi, také učí Izraelce, jak si připravit bezpečný prostor nebo úkryt pro krizové situace.

Muppet má veselý obličej na varování, i když je otázka, zda je k tomu důvod: izraelští ministři odhadují, že až 500 civilistů by mohlo zemřít v konfliktu, který by následoval po úderu na Írán.

Brožura se objevila v době, kdy někteří zástupci Izraele naznačují, že by Tel Aviv mohl zahájit jednostranný úder na jaderný program Teheránu. Premiér Netanjahu a ministr obrany Ehud Barak údajně dávají přednost úderu na Írán. Veřejná prohlášení a anonymní citace pro izraelská média v minulém týdnu vedly ke spekulacím, že Izrael může brzy zaútočit na Írán.

Agresivní rétorika Izraele a Západu tvrdí, že je íránský jaderný program krytí pro vývoj atomových zbraní, zatímco Teherán tvrdí, že je pouze pro civilní účely.

Před necelými dvěma týdny Netanjahu oznámil, že jednání s Íránem „selhala“ a tvrdil, že Izrael zaútočí na Írán v blízké budoucnosti, s nebo bez souhlasu USA.

Izraelský ministr obrany také podporuje vojenskou akci proti Íránu, „Barak obhajuje akci a ministerstvo obrany investuje miliardy na přípravu izraelské vojenské operace,“ řekl izraelský úředník pro Ynet News.

„Je nám jasné, že to nemůžeme zvládnout sami. Můžeme jen pozdržet íránský jaderný program. Tak je nám jasné, že do toho musíme jít spolu s Amerikou,“ řekl Šimon Peres pro izraelskou televizi Channel Two.

Írán slíbil odvetu za izraelský útok, který by mohl vést k regionální válce.

Tel Aviv se obává, že by Teherán mohl vyvolat raketový útok na Izrael pomocí spojenců Hizballáhu v Libanonu a palestinských militantů v pásmu Gazy, pokud by Izrael na Írán zaútočil.

Jak se izraelská vláda připravuje na nejhorší, tak vyzývá obyvatele, aby provedli „rodinou poradu“ o přípravě na stav nouze. Ale není to jen brožura, co naznačuje bezprostřední hrozbu úderu na Írán – Izrael před několika týdny zvýšil distribuci plynových masek a ostatního ochranného vybavení pro veřejnost.

Překlad článku Military Muppet: TV character urges Israelis to prepare for strike on Iran
http://rt.com/news/israel-iran-military-nuclear-744/


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *