Policie v Seattlu nasadí špionážní bezpilotní letouny

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Americká Federal Aviation Administration (FAA) povolila užití sledovacích bezpilotních letounů (dronů) místní policií v Seattlu, ale demonstranti dali jasně najevo, že jsou ochotni bojovat.

Oddělení policie v Seattlu ukázalo malé bezpilotní drony ve čtvrtek, chtějí je brzy použít pro monitorování trestné činnosti po celém městě, ale oponenti dronů se sešli v celých houfech, aby protestovali proti navrhovanému plánu.


Zatím oddělení nastínilo návod k obsluze a doufá, že budou mít brzy k dispozici podrobný popis, který popíše detailně jak instalovat systém bezpilotních letounů ve městě, aby fotografoval trestnou činnost, prováděl pátrací a záchranné mise, sledoval dopravní nehody a dokonce pomáhal při přírodních katastrofách.

„Tohle v našem městě nebudeme tolerovat. Je to nepřijatelné,“ řekla ve čtvrtek obhájkyně Emma Kaplan bojující proti dronům.

Seattle Times tvrdí, že další demonstrant General Malaise řekl: „Nevěříme vám se zbraněmi, které máte,“ natož ty nové, které jsou stále vyvíjeny.

Město tvrdí, že nemá v úmyslu použít drony pro jakékoliv protiprávní účely – což zní divně vzhledem k počtu stovek mrtvých civilistů v zahraničí díky náletů vojenských verzí bezpilotních letounů. Obyvatelé Seattlu tvrdí, že mají dobré důvody pro odmítnutí použití dronů na domácím území.

„Operátoři dronů a pozorovatelé zajistí a budou zodpovědní za zajištění toho, že operace dronů minimálně zasáhnou občany Seattlu,“ píše se v operační příručce.

Protože se technologie stále testuje, tak oponenti tvrdí, že není jasné, s čím by se policejní oddělení mohlo potýkat.

Částečný překlad článku Seattle police plan to deploy spy drones
http://rt.com/usa/news/seattle-police-drone-surveillance-341/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *