Palestinský muž opakovaně zasažen taserem izraelskou policií před svými dětmi (VIDEO)

Rozšiřujte tento článek po světě. Přeposílejte a umísťujte jej na Facebook. Děkujeme!

(Free Pub) Palestinský obyvatel východního Jeruzaléma si stěžoval na oddělení ministerstva spravedlnosti, které vyšetřuje pochybení policie poté, co ho policista v úterý pětkrát zasáhl elektrickým paralyzerem (taserem) před jeho pěti dětmi.

42 let starý Palestinec Talal Siad ze sousedství A-Tur byl zasažen, když byl s rodinou ve vodním parku v Tel Avivu a oslavoval svátek Id al-Fitr. Siad šel na kontrolu do nemocnice, protože trpěl popáleninami a nevolností.

K incidentu došlo poté, co policie vTel Aviv byla povolána do Meymadion Water Park kvůli rvačce. Policisté použili pepřový sprej, aby si podmanili jednoho z účastníků. Siad, který nebyl zapojen do rvačky, přitáhl na sebe pozornost tím, že jim řekl, že použili dráždidlo příliš volně.

„Byl jsem tam s rodinou -já, manželka našich pět dětí. Chtěli jsme se bavit na naší dovolené,“ řekl pro Haaretz. „Najednou se objevil konflikt mezi policisty a dětmi, které se praly. Policisté chtěli zatknout chlapce, který byl viděn nahý na kameře. Upadl a nastříkali mu do obličeje pepřový sprej.“

„Viděl jsem, jak to udělali několikrát opakovaně. Pak drželi v ruce mé tříleté dítě a řvali na ně, aby přestali. Řekl jsem jim: „Co to děláte? Zabíjíte ty děti,“ a oni mi řekli, abych odešel. Řekl jsem jim, že se chovají nerozumně a aby odešli.“

Siad řekl, že mu policisté vyhrožovali použitím taseru. „Křičel jsem, „Chceš mě zastřelit?“ a pak mě střelili taserem do břicha,“ dodal Siad.

Celá akce byla natočena několika lidmi z parku. Na videu můžete vidět použití taseru při nasazování pout Saidovi.

Taser je určen na pomoc policistům při kontrole podezřelých, dokud nejsou v poutech a jeho použití je zakázáno od tohoto okamžiku. Ale video dokazuje, že policisté nadále dávali Siadovi elekrošoky taserem i poté, co byl v poutech a tak nemohl představovat pro ně žádné nebezpečí.

Částečný překlad článku Palestinian man repeatedly tasered by Israeli police in front of his children
http://www.haaretz.com/news/national/palestinian-man-repeatedly-tasered-by-israeli-police-in-front-of-his-children.premium-1.460398


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *