„Neurážejte našeho Proroka!“ – přes 100 000 demonstrantů v Libanonu (FOTO, VIDEO)

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Vůbec největší demonstrace proti protiislámskému filmu se konala ve městě Bejrút v Libanon, po výzvě k masovým demonstracím ze strany Hizballáhu.

Většina demonstrantů měla na sobě zelené a žluté čelenky, což naznačuje členství v Hizballáhu. Fráze „Ve službě božího proroka“ může být vidět na čelenkách protestujících na transparentech.

Ačkoli oficiální počet účastníků nebyl oznámen, obrázky ukazují davy více než sto tisíc lidí. Mezi demonstranty byli jak muslimští duchovní v bílých turbanech, tak tisíce dalších mužů a žen.

Zatím se demonstrace držely mimo americké velvyslanectví. Ale zprávy naznačují, že diplomaté na americkém velvyslanectví v Bejrútu začali ničit z bezpečnostních důvodů utajované materiály.

„Ameriko, vyslyš nás – neurážej našeho proroka,“ řvou demonstranti. Sporadicky křičí „Smrt Izraeli“ a „Amerika je největší ďábel“.

Demonstrace je rozdělena do dvou sloupců, přičemž ženy pochodují odděleně od mužů. Někteří drží portréty syrského prezidenta Bašára al-Asada.

Překlad článku ‚Don’t insult our Prophet!‘ Over 100,000 march in Beirut protest (VIDEO, PHOTOS)
http://rt.com/news/beirut-rally-hezbollah-film-337/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *