Modrý anděl: Pentagon připravuje miliony vakcín proti pandémii chřipky

Rozšiřujte tento článek po světě. Přeposílejte a umísťujte jej na Facebook. Děkujeme!

(Free Pub) Laboratoř DARPA oznámila milník, ale nejde o drony nebo smrtící střely. Vědci z DARPA říkají, že vyrobí 10 milionů dávek vakcín proti chřipce za pouhý jeden měsíc.

V tiskové zprávě tento týden vědci z DARPA říkají, že dosáhli důležitého kroku ve schopnosti bojovat proti chřipkové pandemii, která by mohla decimovat lidskou populaci na Zemi.

Při spolupráci se společností vyrábějící vakcíny (Medicago Inc.) výzkumná laboratoř tvrdí, že použila velkou sklizeň tabáku s cílem pomoci vytvořit nepřeberné množství vakcín proti chřipce.

„Testování potvrdilo, že jedna dávka vakcíny H1N1 VLP vyvolala ochranné hladiny hemaglutininových protilátek na zvířecím modelu v kombinaci se standardními hliníkovými adjuvanty,“ napsala agentura.

Vědci se dříve spoléhali na použití slepičích vajec k získání sloučeniny pro použití ve vakcínách proti chřipce. Ale kvůli budoucímu vypuknutí, kdy je potřeba mnoho vakcín co nejdříve, se vědci obrátili k tabáku, který pomáhá produkovat vakcíny.

„Očkování citlivé populace v počáteční fázi pandemie je rozhodující pro její uzavření,“ tvrdí v oficiálním prohlášení Dr. Alan Magill, programový manažer DARPA.

„Díváme se na rostlinnou bázi řešení výroby vakcíny jako rychlejší a efektivnější alternativu ke standardním vejcím a výzkum je velmi slibný.“

Světová zdravotnická organizace tvrdí, že by pandemií mohla být zasažena polovina lidí na planetě a mohlo by trvat až devět měsíců vyrobit vakcínu pro určitý typ kmenu chřipkového viru. Životy miliard lidí jsou tak v sázce, proto se DARPA snaží stanovit nové způsoby, jak chrlit protilátky v co nejkratším čase. Nyní vědci tvrdí, že jsou jen měsíc od vytvoření deseti milionů dávek vakcín.

DARPA již dříve stanovila program Modrý anděl – vědci několik let hledali nové způsoby, jak vyrábět masové množství vakcín.

Částečný překlad článku DARPA’s Blue Angel – Pentagon prepares millions of vaccines against future global flu
http://rt.com/usa/news/future-vaccine-darpa-research-255/


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *