Minometnou střelbu ze Sýrie způsobila zbraň NATO v rukách syrských rebelů, kterou dostali od Turecka

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Minomet použitý k útoku na turecké město Akcakale je konstrukcí specifický pro NATO a syrští rebelové ho dostali od Turecka, tvrdí turecké noviny Yurt. Minomet ve středu zabil jednoho dospělého a čtyři děti ze stejné rodiny.

V článku autor Merdan Yanardag uvádí, že noviny obdržely informace od spolehlivého zdroje, který tvrdil, že Turecko samo poslalo minomety syrským rebelům.„Turecko je dlouholetým členem Severoatlantické aliance a budou jednat ve spojení s dalšími mocnostmi NATO, takže není překvapivé, že se to stalo,“ řekl redaktor Pan-African news wire, Abayomi Azikiwe, pro RT.

NATO se dosud vyhýbalo jakékoli vojenské angažmá v konfliktu, ale Azikiwe říká, že aliance je hluboce zapojená do každého rozhodnutí, které Turecko dělá.

„Ankara neprovádí žádné vojenské akce nebo neuvažuje o jakémkoli typu vojenské strategie, aniž by plně spolupracovala se silami NATO,“ řekl.

A jak Turecko bojuje na obranu svých hranic, tak prezident říká, že armáda učiní nezbytná opatření.

„Dva nejhorší scénáře se právě teď odehrávají v Sýrii… Naše vláda je v neustálé konzultaci s tureckou armádou. Cokoliv je potřeba, tak se ihned děje, jak můžete vidět, a budeme v tom takto pokračovat,“ řekl v pondělí turecký prezident Abdullah Gul.

V pondělí generální tajemník OSN Pan Ki-moon upozornil na důsledky, které by mohl přinést konflikt v regionu.

„Eskalace konfliktu podél syrsko-turecké hranice a dopad krize v Libanonu jsou velmi nebezpečné,“ řekl Pan při zahájení Světového fóra pro demokracii ve Štrasburku ve Francii.

Překlad článku Misfire: NATO mortar ‘gift’ from Turkey to Syrian rebels – newspaper
http://rt.com/news/nato-mortar-syria-turkey-954/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *